Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
НКРЕКП удосконалила умови доступу виробників біометану до об’єктів газової інфраструктури
Опубліковано 08 червня 2023 року о 12:27

8 червня 2023 року Регулятор прийняв постанову «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП щодо сприяння розвитку виробництва біометану».

Вказана постанова вносить зміни до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем у частині вдосконалення умов доступу виробників біометану до об’єктів газової інфраструктури та нівелювання технічних обмежень передачі біометану до газорозподільної системи, що стимулюватиме виробників біометану збільшувати обсяги виробництва газу.

Прийняття цього рішення є важливим кроком на шляху розвитку виробництва біометану в Україні та досягнення кліматичної нейтральності, виконання Другого Національно визначеного внеску України в рамках Паризької кліматичної угоди, що відповідає стратегії реформування енергетичного сектору в країнах-членах ЄС та Україні.

«Розвиток виробництва й експорту біометану має стратегічне значення для України, оскільки сприятиме залученню інвестицій в аграрний сектор, створенню нових робочих місць, збільшенню податкових надходжень до бюджетів місцевого й державного рівня, а також зростанню експортної валютної виручки», - зазначив Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський.

***

Біометан є відновлюваним газом, виробленим, зокрема, з відходів сільського господарства, в якому міститься до 95–96% метану та при використанні якого значно скорочуються викиди парникових газів.

Наявний значний потенціал для виробництва біометану, який, за оцінками фахівців, сягає близько 22 млрд м3 на рік, та розвинені газотранспортна і газорозподільні системи створюють можливість для виробників біометану підключитися до газових мереж для транспортування біометану потенційним споживачам як за кордоном, так і на внутрішньому ринку.

За інформацією Біоенергетичної асоціації України, цього року в Україні запрацює пʼять біометанових заводів, потенційні обсяги виробництва яких становлять близько 70 млн м3 на рік.

Використання відновлюваних газів, таких як біометан, який вважається економічно ефективним способом декарбонізації енергетики й економіки України, є одним з пріоритетних напрямків підвищення енергетичної незалежності.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux