Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
НКРЕКП та Секретаріат Енергетичного Співтовариства підписали Меморандум про взаєморозуміння
Опубліковано 28 липня 2023 року о 11:32

27 липня 2023 року в рамках робочого візиту до Секретаріату Енергетичного Співтовариства (м. Відень, Республіка Австрія) Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський та Директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артур Лорковські підписали Меморандум про взаєморозуміння між НКРЕКП та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства щодо проведення консультацій з рішень про накладення штрафів за зловживання на оптовому енергетичному ринку на учасників ринку.

Метою Меморандуму є прагнення надати співпраці між НКРЕКП та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства у цій сфері надійну структуру, яка б забезпечувала швидкий і вичерпний обмін думками, надавала ясності та прозорості на користь як сторонам Меморандуму, так і причетним зацікавленим сторонам.

Об’єднуючи свої зусилля в цьому напрямку, Секретаріат Енергетичного Співтовариства та НКРЕКП прагнуть посилити дотримання ринкових правил та підвищити стійкість до маніпулювання ринком, сприяючи створенню середовища чесної конкуренції.

Під час зустрічі керівники інституцій також обговорили критичні питання в енергетиці. Зокрема, обговорювались перспективи розширення можливостей для торгівлі електричною енергії з країнами ЄС як такої, що відіграє важливу роль у забезпеченні операційної безпеки енергосистеми України, а в частині експорту неабияк сприяє фінансовій стабілізації в секторі, що є особливо актуальним для відновлення енергосистеми після ракетних атак з боку рф. В цьому контексті сторони зазначили наявний прогрес на шляху до запровадження скоординованих механізмів розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів та обговорили подальші кроки.

Сторони підкреслили важливість нещодавно прийнятого українським парламентом закону про зелену трансформацію, що серед іншого встановлює систему гарантій походження електроенергії, виробленої з відновлювальних джерел енергії, а також нових повноважень НКРЕКП з видачі гарантій походження. Це є важливим кроком для подальшого розвитку відновлюваної електроенергетики на конкурентних засадах відповідно до положень європейського законодавства. Запровадження системи гарантій походження в Україні забезпечить можливість визначати експортну продукцію з України в ЄС як «зелену» та у перспективі використовувати гарантії походження при адмініструванні податків на викиди парникових газів в рамках механізму CBAM.

В центрі уваги сторін також було обговорення питання регуляторної незалежності НКРЕКП. Визнаючи важливість неупередженості та автономності в енергетичному секторі, Секретаріат Енергетичного Співтовариства підтвердив зобов’язання провести комплексну оцінку незалежності НКРЕКП.

НКРЕКП та Секретаріат Енергетичного Співробітництва підтвердили намір скоординовано працювати для розбудови ефективного, прозорого та конкурентоспроможного енергетичного ринку, який відповідає довгостроковим енергетичним цілям Європи.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux