Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
04 червня 2024 року відбулося засідання НКРЕКП
Опубліковано 04 червня 2024 року о 12:27

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, повідомляє, що 04 червня 2024 року відбулося засідання Комісії у формі відкритого слухання, на якому були ухвалені рішення:


1. Видати ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу ТОВ «ГК «Міленіал».

2. Зупинити дію ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, виданої ДМП ВКГ «ДЗД».

3. Зупинити дію ліцензій з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності) та з постачання електричної енергії споживачу, виданих ТОВ «НЕК».

4. Змінити встановлену потужність електрогенеруючого обладнання ліцензіату з виробництва електричної енергії КП «ХАРКІВСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ».

5. Схвалити та оприлюднити на офіційному вебсайті, з метою одержання зауважень і пропозицій, проєкт рішення, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 27 грудня 2023 року № 2624 (зміни до Порядку формування та ведення реєстру об’єктів електроенергетики та електроустановок споживачів (у тому числі активних споживачів), що використовують альтернативні джерела енергії для виробництва електричної енергії).

6. Прийняти постанову НКРЕКП «Про схвалення Інвестиційної програми АТ «МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО» на 2024 рік».

7. Прийняти постанову НКРЕКП «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 19 грудня 2023 року № 2441» (щодо внесення змін до Інвестиційної програми з розподілу електричної енергії АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» на 2024 рік).

8. Перенести розгляд питання про схвалення проєкту постанови НКРЕКП «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 09 грудня 2023 року № 2322» (щодо перегляду тарифу на послуги з передачі електричної енергії НЕК «УКРЕНЕРГО»).

9. Перенести розгляд питання про схвалення проєкту постанови НКРЕКП «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 09 грудня 2023 року № 2323» (щодо перегляду тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК «УКРЕНЕРГО»).

10. Перенести розгляд питання про схвалення проєктів постанов НКРЕКП щодо перегляду для операторів систем розподілу тарифів на послуги з розподілу електричної енергії.

11. Схвалити та оприлюднити на офіційному вебсайті, з метою одержання зауважень і пропозицій, проєкт рішення, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП» (щодо внесення змін до Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів природного газу, Форм звітності щодо показників якості газопостачання та інструкцій щодо їх заповнення).

12. Застерегти ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» щодо недопущення надалі порушення Ліцензійних умов з постачання електричної енергії споживачу та недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.

13. Застерегти ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку природного газу, та порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу.

14. Унести зміни до розпорядження НКРЕКП від 10 січня 2024 року № 7-р (щодо продовження ПРАТ «УМАНЬГАЗ» строку виконання розпорядження у частині повідомлення НКРЕКП про стан врегулювання питання щодо укладення договорів про експлуатацію газорозподільних систем або договорів господарського відання чи користування з передачею газорозподільних систем на баланс Оператора ГРМ; здійснення розрахунків з ТОВ «ГК НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» та ТОВ «ОПЕРАТОР ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ»; забезпечення укладання актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін; забезпечення проведення періодичної повірки).

15. Унести зміну до постанови НКРЕКП від 22 травня 2024 року № 963 «Про застосування санкцій до ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» за порушення Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії, та недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, здійснення заходів державного регулювання та внесення змін до постанови НКРЕКП від 21 квітня 2023 року № 706» (щодо уточнення суми недоотриманого доходу від здійснення ліцензованої діяльності з розподілу електричної енергії у 2023 році).

16. Унести зміни до постанови НКРЕКП від 30 квітня 2024 року № 854 «Про початок розслідувань зловживань на оптовому енергетичному ринку за повідомленнями НЕК «УКРЕНЕРГО» від 01 квітня 2024 року № 01/19421, від 11 квітня 2024 року № 01/21795, від 23 квітня 2024 року № 01/24620».

17. Відстрочити сплату штрафу, накладеного на ТОВ «ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ» постановою НКРЕКП від 30 квітня 2024 року № 845 «Про застосування санкцій до ТОВ «ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ» за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку природного газу, та порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу».

18. Провести позапланову виїзну перевірку АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ» з розподілу електричної енергії (щодо виконання вимог розпорядження НКРЕКП від 27 грудня 2023 року № 360-р «Про усунення порушень АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ»).

19. Провести позапланову виїзну перевірку ПРАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» з розподілу електричної енергії (щодо виконання вимог розпорядження НКРЕКП від 13 лютого 2024 року № 37-р «Про усунення порушень ПРАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО»).

20. Провести позапланову невиїзну перевірку АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО» з розподілу електричної енергії (за зверненням замовника послуги з приєднання).

21. Провести позапланову виїзну перевірку ТОВ «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКГАЗ ЗБУТ» з постачання природного газу (за зверненнями фізичних осіб).

22. Провести позапланову виїзну перевірку ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ» з постачання природного газу (за зверненнями фізичних осіб).

23. Провести позапланову виїзну перевірку АТ «КИЇВГАЗ» з розподілу природного газу (за зверненням фізичної особи).

24. Провести позапланову виїзну перевірку АТ «КИЇВГАЗ» з розподілу природного газу (щодо виконання ліцензіатом пункту 1 розпорядження НКРЕКП від 10 квітня 2024 року № 109-р «Про усунення порушень АТ «КИЇВГАЗ»).

25. Збільшити строк проведення планової перевірки АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» з розподілу електричної енергії.

26. Збільшити строк проведення планової перевірки ПРАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО» з розподілу електричної енергії.

27. Збільшити строк проведення планової перевірки КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» з виробництва електричної енергії.

28. Збільшити строк проведення планової перевірки КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» з виробництва теплової енергії.

29. Збільшити строк проведення планової перевірки ТОВ «ГАЗПОСТАЧСЕРВІС» з розподілу природного газу.

30. Збільшити строк проведення планової перевірки ТОВ «ГАЗПОСТАЧСЕРВІС» з постачання природного газу.

31. Збільшити строк проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» (Хмельницька філія).

32. Затвердити Зміни до Порядку здійснення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, моніторингу ринків у сферах енергетики та комунальних послуг (щодо приведення у відповідність до положень Закону № 3141-IX (Закону про REMIT), а саме щодо визначення об’єкта та предмета моніторингу; щодо розширення мети моніторингу; щодо завдань структурних підрозділів з моніторингу; щодо джерел даних (інформації), що використовуються НКРЕКП для моніторингу; щодо процедури використання результатів моніторингу).

33. Схвалити та оприлюднити на офіційному вебсайті, з метою одержання зауважень і пропозицій, проєкт рішення, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Порядку контролю за дотриманням ліцензіатами, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов» (щодо посвідчень в електронній формі та оновлення окремих переліків питань для перевірки).

34. Прийняти постанови НКРЕКП:

«Про встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «ВІТРЯНИЙ ПАРК ОСТРОВСЬКИЙ»;

«Про внесення зміни до додатка до постанови НКРЕКП від 29 березня 2024 року № 621» (у частині встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «ВІТРЯНИЙ ПАРК ОСТРОВСЬКИЙ» (ВЕС «НИЖНІ ВОРОТА-1»)).

35. Прийняти постанову НКРЕКП «Про затвердження Змін до Правил ринку» щодо удосконалення роботи ринку допоміжних послуг та балансуючого ринку.

36. Прийняти постанови НКРЕКП:

«Про включення НЕК «УКРЕНЕРГО» до реєстру адміністраторів платформ інсайдерської інформації»;

«Про включення АТ «ОПЕРАТОР РИНКУ» до реєстру адміністраторів платформ інсайдерської інформації».

37. Унести зміни до деяких постанов НКРЕКП у частині коригування розміру вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, наданої постачальниками універсальних послуг.

38. Затвердити Зміни до Переліку поточних рахунків із спеціальним режимом використання електропостачальників, оператора системи передачі та оператора ринку.

39. Перенести розгляд питання про врегулювання актуальних питань забезпечення безпеки постачання та запобігання надзвичайної ситуації в енергетичній системі України.


За результатами цього засідання рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, будуть оформлені постановами та розпорядженнями, оприлюднені на офіційному вебсайті та в «Інформаційному бюлетені НКРЕКП», а також розміщені в Системі інформаційно-правового забезпечення «Ліга:Закон» та Юридичній інформаційно-пошуковій системі «Законодавство».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux