Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 19.07.2021
Листи НКРЕКП
від 01 квітня 2015 р. № 3016/15/61-15
Київ
Лист від 01.04.2015 № 3016/15/61-15 «Щодо приєднання електроустановок на території комплексної забудови»

Дата розміщення на сайті: 04.06.2015

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ЛИСТ

01.04.2015        № 3016/15/61-15

На № 05/363/1017 від 19.02.2015

«ПАТ Київобленерго»

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглянула ваше звернення від 05.02.2015 № 05/363/1017 щодо приєднання на території комплексної забудови та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.

Згідно з частиною сьомою статті 24 Закону України «Про електроенергетику» енергопостачальник, що здійснює постачання електричної енергії на закріпленій території, не має права відмовити замовнику (споживачу), електроустановки якого розташовані на такій території, в укладенні договору про постачання електричної енергії (договору про користування електричною енергією) за умови, що нова електроустановка замовника приєднана або потужність для діючої електроустановки споживача збільшена в установленому законодавством порядку.

Відповідно до положень статті 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі – Закон) детальний план території – це містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території; інженерно-транспортна інфраструктура – це комплекс інженерних, транспортних споруд і комунікацій.

Об'єктами містобудування на місцевому рівні є планувальна організація території населеного пункту, його частини (групи земельних ділянок) зі спільною планувальною структурою, об'ємно-просторовим рішенням, інженерно-транспортною інфраструктурою, комплексом об'єктів будівництва, що визначаються відповідно до:

  • у населених пунктах – меж населених пунктів, їх функціональних зон (сельбищної, промислової тощо), житлових районів, мікрорайонів (кварталів), приміських зон відповідно до містобудівної документації на місцевому рівні;
  • за межами населених пунктів – меж приміських зон, а також функціональних зон відповідно до містобудівної документації на регіональному рівні (стаття 4 Закону).

Детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.

Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції.

Детальний план території за межами населених пунктів розробляється відповідно до схеми планування території (частини території) району та/або області з урахуванням державних і регіональних інтересів.

Розроблення детального плану території за межами населених пунктів та внесення змін до нього здійснюються на підставі розпорядження відповідної районної державної адміністрації.

Детальний план території визначає, зокрема, принципи планувально-просторової організації забудови та систему інженерних мереж.

Детальний план території складається із графічних і текстових матеріалів.

Склад, зміст, порядок розроблення та затвердження детального плану території визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Детальний план території у межах населеного пункту розглядається і затверджується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради протягом 30 днів з дня його подання, а за відсутності затвердженого в установленому цим Законом порядку плану зонування території – відповідною сільською, селищною, міською радою (положення статті 19 Закону).

Відповідно до пункту 4.4 ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст детального плану території», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.03.2012 № 107, затверджений детальний план є основою для визначення вихідних даних для проектування мереж і споруд інженерно-транспортної інфраструктури та інженерного забезпечення території. Розділом 5 цього ДБН встановлено, що до складу графічної частини детального плану входить схема інженерних мереж на якій відображаються проектні інженерні мережі та споруди.

Отже, виключно на підставі детального плану території має бути запроектована та збудована електропередавальною організацією система електропостачання об'єктів території на цій території.

Таким чином, відсутність затвердженого детального плану території або рішення про його розробку свідчить про відсутність намірів місцевих органів самоврядування щодо будівництва інженерно-транспортної інфраструктури на цій території, зокрема, електричних мереж.

Звертаємо також увагу, що відповідно до частини 3 статті 24 Закону у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.

Положеннями пункту 1.6 Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32 (далі – Правила), встановлено, що приєднання електроустановок замовника на території, що підлягає комплексній забудові (мікрорайон/квартал, вулиця), здійснюється відповідно до умов цих Правил після виконання електропередавальною організацією, яка здійснює на цій території ліцензовану діяльність, електрифікації території, що підлягає комплексній забудові, згідно з планами забудови відповідної території.

Функції замовника електрифікації території, що підлягає комплексній забудові, може виконувати суб'єкт, уповноважений згідно із Законом України «Про регулювання містобудівної».

Електрифікація території, що підлягає комплексній забудові, здійснюється за рахунок складової тарифу на передачу електричної енергії або, за згодою суб'єкта, який виконує функції замовника електрифікації, за рахунок поворотної фінансової допомоги.

На думку НКРЕКП, визначати територію як таку, що підлягає комплексній забудові, доцільно виходячи з факту наявності існуючих або запроектованих електричних мереж для електрозабезпечення цієї території.

У разі звернення замовника щодо приєднання до електричних мереж, об’єкт якого розташований на території, щодо якої відсутня інформація про розроблений детальний план або про рішення щодо його розроблення, електропередавальна організація має звернутись до відповідних органів влади щодо надання детального плану території або рішення про його розробку та щодо надання електропередавальній організації повноважень замовника електрифікації території та повідомити про це замовника.

У разі прийняття місцевими органами влади рішення щодо надання ПАТ «Київобленерго» повноважень замовника електрифікації території, ПАТ «Київобленерго» зобов’язане здійснити електрифікацію території та приєднати об’єкти замовників до електричних мереж у встановленому порядку.

Також звертаємо увагу, що відповідно до пункту 4.9 ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 04.06.2014 № 163, проектування може виконуватись за чергами будівництва, а також із виділенням пускових комплексів, якщо це передбачено завданням на проектування.

Відповідно до пункту 7 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461, якщо проектною документацією визначено пусковий комплекс (чергу), він може бути прийнятий в експлуатацію окремо від об'єкта. При цьому пусковий комплекс (черга) повинен відповідати вимогам щодо його безпечної експлуатації.

Таким чином, електрифікація території, що підлягає комплексній забудові, може здійснюватись відповідними чергами (пусковими комплексами) згідно з проектною документацією, розробленою та затвердженою в установленому порядку.

При цьому, електрифікація території, що підлягає комплексній забудові, не відноситься до жодного з типів приєднання оскільки відсутні конкретні об’єкти архітектури, які мають бути приєднані.

Діяльність з електрифікації території, що підлягає комплексній забудові, по своїй суті є підготовкою для майбутніх приєднань на цій території об'єктів замовників та має здійснюватись у тісній співпраці з місцевими органами влади.

Член Комісії        В. Тарасюк

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux