UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин13.11.2018 09:35
версія для друку


НКРЕКП занепокоєна ситуацією щодо незадовільної організації початку опалювального сезону в містах Кривий Ріг та Херсон


13 листопада 2018 року, м. Київ – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, занепокоєна незадовільною організацією початку опалювального сезону в містах Кривий Ріг та Херсон.

 

Така ситуація спричинена тим, що виробники теплової енергії АТ «Криворізька теплоцентраль» та АТ «Херсонська ТЕЦ» залишаються без газопостачання, що унеможливлює забезпечення теплом домівок мешканців м. Кривий Ріг та м. Херсон.

 

Газопостачання відсутнє з наступних причин:

 

1. НАК «Нафтогаз України» не має підстав для постачання природного газу до зазначених обєктів, оскільки АТ «Криворізька теплоцентраль» та АТ«Херсонська ТЕЦ» не виконали вимоги Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 № 867, у частині забезпечення відповідного рівня розрахунків або подання до НАК «Нафтогаз України» графіка погашення заборгованості, погодженого, зокрема, виконавчим органом відповідної місцевої ради.

 

2. У зв’язку з відсутністю поданих НАК «Нафтогаз України» номінацій, Оператори газорозподільних систем не мають правових підстав здійснювати розподіл природного газу таким підприємствам.


Подібної ситуації можливо було уникнути під час підготовки до опалювального сезону за рахунок своєчасної та злагодженої взаємодії теплопостачальних підприємств, органів місцевої влади з НАК «Нафтогаз України» та операторами газорозподільних систем.

 

Національна Комісія закликає всіх учасників процесу, зокрема Уряд України, Фонд державного майна України, органи місцевої влади консолідувати зусилля та здійснити всі необхідні заходи для термінового відновлення газопостачання до об’єктів виробників теплової енергії та початку опалювального сезону 2018/2019 років.

 

Водночас Регулятор звертається до усіх теплопостачальних підприємств з вимогою недопустити подібної ситуації та здійснити увесь необхідний комплекс заходів щодо своєчасного початку опалювального сезону.  

 

НКРЕКП продовжує відстоювати інтереси споживачів та докладе в межах компетенції усіх зусиль для оперативного врегулювання ситуації, що склалась.

 

Довідково:

АТ «Криворізька теплоцентраль» здійснює діяльність з виробництва теплової енергії та не є ліцензіатом НКРЕКП, регулювання діяльності підприємства з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії здійснюється органами місцевого самоврядування.

 

АТ «Херсонська ТЕЦ» здійснює діяльність з виробництва теплової та електричної енергії, які регулюються НКРЕКП, а з транспортування та постачання теплової енергії – органами місцевого самоврядування.

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)