UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин03.11.2017 15:59
версія для друку


Роз’яснення НКРЕКП щодо тарифів на послугу захоронення побутових відходів


Згідно з частиною першою статті 1 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», який набрав чинності 26 листопада 2016 року, НКРЕКП є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

 

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 6 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» (Закон) НКРЕКП бере участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері захоронення побутових відходів. При цьому, відповідно до статті 5 Закону, НКРЕКП застосовує, зокрема, такі засоби регуляторного впливу, як ліцензування господарської діяльності та подальше встановлення тарифів на комунальні послуги ліцензіатам, які отримали ліцензію у сфері захоронення побутових відходів (ліцензіати НКРЕКП).

 

Відповідно до підпункту 9 глави 3 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів, затверджених постановою НКРЕКП від 04.04.2017 № 467 (Ліцензійні умови) ліцензіат НКРЕКП повинен надавати послугу з захоронення побутових відходів за тарифом, що встановлюється уповноваженим органом.

 

Єдиний підхід до формування та встановлення тарифу на послугу з захоронення побутових відходів для ліцензіатів НКРЕКП передбачено Порядком формування тарифу на послугу з захоронення побутових відходів, затвердженим постановою НКРЕКП від 27.04.2017 № 601 (Порядок) та Процедурою встановлення тарифу на послугу з захоронення побутових відходів, затвердженою постановою НКРЕКП 27.04.2017 № 602 (Процедура).

 

Відповідно пункту 1.4. Процедури розрахунки тарифу виконуються заявником (ліцензіатом НКРЕКП) відповідно до вимог Порядку та подаються до НКРЕКП разом із заявою як додатки.

 

Розрахований ліцензіатом тариф повинен забезпечити покриття економічно обґрунтованих витрат на проведення ліцензованої діяльності, залучення необхідних інвестицій, відсутність перехресного субсидування, дотримання екологічних вимог.

 

Складовою структури тарифу на захоронення побутових відходів є інвестиційна програма, розрахована, затверджена та погоджена відповідно до вимог Порядку формування, схвалення інвестиційних програм та/або інвестиційних планів суб'єктів господарювання у сфері захоронення побутових відходів затвердженого постановою НКРЕКП від 25.05.2017 № 706. Першочергові заходи для включення до інвестиційної програми передбачені підпунктами 4-16 пункту 4.1 Ліцензійних умов.


Окрім цього, відповідно до Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.06.2017 № 866, до винесення питання щодо встановлення цін (тарифів)/змін до них, схвалення/затвердження інвестиційних програм/планів розвитку/змін до них на відкрите обговорення НКРЕКП ліцензіат має провести відкрите обговорення (відкрите слухання) на місцях питання щодо необхідності встановлення цін (тарифів)/змін до них, схвалення/затвердження інвестиційної програми/плану розвитку/змін до них із залученням місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування (якщо проект рішення стосується розвитку окремого регіону та/або територіальної громади) за встановленою процедурою.

 

НКРЕКП звертає увагу ліцензіатів щодо необхідності здійснення розрахунку тарифу на послугу з захоронення побутових відходів на 2018 рік та проведення відкритого обговорення (відкритого слухання) такого тарифу на місцях для забезпечення вчасного подання до НКРЕКП заяви про встановлення тарифу на захоронення побутових відходів згідно з вимогами вищезазначених постанов.

 

Всі постанови НКРЕКП, які регламентують діяльність ліцензіатів, розміщені на офіційному веб-сайті НКРЕКП за посиланням: http://www.nerc.gov.ua/?id=23170 .

 

Шаблони окремих додатків до цих постанов у електронному вигляді розміщені у розділі «Побутові відходи»/ «Тарифоутворення» / «Електронні шаблони» (див. тут).

 

Контактна особа Малицька Олена Володимирівна, Управління з питань формування та реалізації державної політики у сфері поводження з побутовими відходами, тел. (044) 207-19-72.

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)