UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин30.10.2015 14:17
версія для друку


Оприлюднюється проект регуляторного акта – зміни до Правил користування електричною енергією для населення


 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ 

про оприлюднення проекту регуляторного акта – постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил користування електричною енергією для населення» 

 

4 червня 2015 року Верховною Радою України був прийнятий Закон України «Про внесення Змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії», уведено в дію з 16 липня 2015 року. Цим Законом були внесенні зміни у частину шосту статті 15 Закону України «Про електроенергетику» спрямовані на стимулювання приватних домогосподарств до запровадження енергоефективних технологій виробництва електричної енергії не лише з енергії сонячного випромінювання, а й енергії вітру. Так, зазначеними змінами надається право побутовим споживачам:

 

- встановлювати у своїх приватних домогосподарствах генеруючі установки, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру, та величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією (до 16 липня 2015 року побутові споживачі мали право встановлювати лише генеруючі установки, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання величина встановленої потужності яких не перевищувала 10 кВт);

 

- продавати вироблену генеруючими установками приватних домогосподарств електричну енергію за "зеленим" тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії такими приватними домогосподарствами.

 

Реалізація норм Закону потребує внесення змін до Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 № 1357, в частині:

 

- врегулювання договірних відносин між енергопостачальниками та побутовими споживачами (укладення, внесення змін та розірвання договору про користування електричною енергією, договору про купівлю-продаж електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії, понад власне споживання);

 

- проведення розрахунків за продану-куплену електричну енергію;

 

- удосконалення (спрощення) порядку встановлення, заміни та експлуатації засобів та вузлів обліку;

 

- як для реалізації права продажу побутовими споживачами виробленої електричної енергії з альтернативних джерел енергії енергопостачальникам так і переходу побутових споживачів на розрахунки за відповідними тарифами та тарифними коефіцієнтами у разі споживання електроенергії за періодами часу.

 

З урахуванням вищенаведеного та відповідно до Закону України "Про електроенергетику", Указу Президента України від 10 вересня 2014 року № 715 "Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил користування електричною енергією для населення».

 

Проектом передбачається, зокрема, врегулювання договірних відносин між енергопостачальниками та побутовими споживачами (укладення, внесення змін та розірвання договору про користування електричною енергією, договору про купівлю-продаж електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії, понад власне споживання); проведення розрахунків за продану-куплену електричну енергію; удосконалення (спрощення) порядку встановлення, заміни та експлуатації засобів та вузлів обліку; як для реалізації права продажу побутовими споживачами виробленої електричної енергії з альтернативних джерел енергії енергопостачальникам так і переходу побутових споживачів на розрахунки за відповідними тарифами та тарифними коефіцієнтами у разі споживання електроенергії за періодами часу.

 

Додаткові витрати для впровадження запропонованого регуляторного акта не потребуються.

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адреси:

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: Osovik@nerc.gov.ua;

 

Державна регуляторна служба України, 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11; e-mail: inform@dkrp.gov.ua.

 

Проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті НКРЕКП www.nerc.gov.ua в мережі Інтернет. Заархівований файл pr_98.zip скачати тут.

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 2 грудня 2015 року у письмовому та/або електронному вигляді.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

30.10.2015

 

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)