UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини16.07.2021 13:56
версія для друку


Розраховуємо на спільні зусилля, розуміння усіма учасниками ринку та споживачами необхідності дотримання європейського напрямку розвитку енергоринку та енергосистеми України – Дмитро Коваленко на Українському енергетичному форумі Інституту Адама Сміта


16 липня 2021 року Член НКРЕКП Дмитро Коваленко взяв участь у сесії Українського енергетичного форуму Інституту Адама Сміта, яка була присвячена реформі ринку електроенергії, забезпеченню його прибутковості та прозорості.

 

Під час свого виступу він констатував, що ринок електроенергії відбувся, проте не без певних особливостей та вад. На його думку, запровадження одразу усіх сегментів ринку в Україні два роки тому стало унікальним досвідом, адже решта країн запроваджувала сегменти ринку електроенергії поступово.

 

«Це стало суттєвим викликом для галузі. Зараз модель ринку вже прижилась, учасники ринку навчилися в ній працювати, набули безцінного досвіду. А за вмінням застосовувати особливості, тонкощі та можливості ринку деякі наші гравці зможуть достойно конкурувати з європейськими при майбутньому об’єднанні наших ринків», – підкреслив Член Регулятора.

 

Говорячи про основні проблеми ринку електроенергії, він відзначив, що за дворічний період функціонування нової його моделі на ньому проявились проблеми, які не були вирішені у старому ринку. Крім цього, до них додались проблеми нового ринку.

 

«Ми сформували достатньо прозорі правила, проте імплементували також й інші норми та принципи. Як наслідок – отримали передбачуваний негативний результат. В першу чергу – це борги, які сформувались на ринку. НКРЕКП у тісній співпраці з НЕК «Укренерго» докладає зусиль для врегулювання цих проблем», – заявив Д.Коваленко.

 

Серед інших викликів, що стоять зараз перед ринком, Член НКРЕКП назвав необхідність напрацювання підходів щодо роботи з зеленою енергетикою, щодо вирішення проблеми її боргів. Технічні проблеми ринку – зміна структури генерації електроенергії, зокрема, стрімке збільшення частки електроенергії, виробленої з відновлювальних джерел енергії, також мають свій вплив на ринок.

 

«Наразі поступово відбувається процес переходу від технічного до економічного регулювання роботи енергосистеми держави. І це також процес, де всі – не лише регулюючі органи, а й учасники ринку навчаються новим підходам, новому способу мислення, переходу до нової парадигми роботи на ринку. Під час цього навчання усі допускають помилки. А помилки мають відповідні наслідки, такі як, наприклад, цінові провали та складнощі з проходженням осінньо-зимового сезону», – наголосив він.

 

Також Д.Коваленко звернув увагу на необхідність напрацювання підходів до регулювання ринку потужності, що впливає на сталий розвиток галузі у довгостроковому періоді та енергетичну безпеку країни. У цьому питанні обов’язково необхідно враховувати досвід країн, які вже пройшли цей шлях.

 

Він запевнив, що в НКРЕКП всі ці питання внесені до так званої дорожньої карти – планів роботи на найближчий час. Крім того, Регулятор продовжуватиме стежити за роботою ринку, реагуватиме на його запити, вживатиме заходів щодо його поступової лібералізації у відповідності до кращих європейських практик.

 

«Сподіваюсь також, що ми разом з Міненерго та НЕК «Укренерго» будемо працювати над забезпеченням розвитку нової генерації, над проблематикою виконання Національного плану зі скорочення викидів від великих спалювальних установок. Тут ми розраховуємо на спільні зусилля та розуміння усіма учасниками ринку та споживачами необхідності дотримання європейського напрямку руху енергоринку та енергосистеми України», – зазначив Д.Коваленко наприкінці свого виступу.

 


 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)