UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини14.07.2021 12:55
версія для друку


Рахунковою палатою України затверджено позитивний висновок щодо фінансового аудиту НКРЕКП за 2020 рік


13 липня 2021 року Рахункова палата України розглянула результати фінансового аудиту НКРЕКП за 2020 рік та надала умовно-позитивний висновок.

 

Так, Рахунковою палатою України було позитивно оцінено фінансову та бюджетну звітність Регулятора за 2020 рік та підтверджено цільове використання бюджетних коштів. Разом з тим, вказано на низку недоліків у цій сфері, які здебільшого мають технічний характер, не залежали безпосередньо від роботи НКРЕКП та, за висновком Рахункової палати України, суттєво не вплинули на фінансово-господарську діяльність Регулятора у звітному періоді.

 

Рахункова палата України підтвердила, що преміювання Голови та членів Регулятора передбачено законодавством України. Виплата премій Голові та членам НКРЕКП здійснювалась згідно зі статтею 12 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

 

Вказані виплати у 2020 році були здійснені виключно за цільовим призначенням бюджетних коштів в межах затвердженого кошторисом фонду оплати праці, погодженого з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, Міністерством фінансів України та розробленого у відповідності до чинного законодавства та колективного договору НКРЕКП.

 

Слід зазначити, що Законом про Регулятор передбачено нарахування премій його членам у розмірі 50 % від посадового окладу за відповідний рік. В той же час, фактичний відсоток виплаченої премії за 2020 рік склав 23 % від посадового окладу.

 

Водночас, Рахункова палата України рекомендувала, зважаючи на принцип колегіальності прийняття рішень НКРЕКП, удосконалити механізм оцінювання особистого внеску Голови та членів НКРЕКП в загальний результат роботи Регулятора.  

 

Регулятор повідомляє, що зазначені рекомендації взято до виконання та процедура преміювання керівних працівників Регулятора буде уточнена.

 

НКРЕКП сподівається на подальшу продуктивну співпрацю з Рахунковою палатою України з метою забезпечення прозорості та ефективності фінансово-господарської діяльності задля виконання своїх функцій як незалежного енергетичного Регулятора.