UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини13.07.2021 13:54
версія для друку


Регулятор перерозподілив 2,3 млрд грн з витрат «УКРЕНЕРГО» на придбання допоміжних послуг на виплати учасникам балансуючого ринку


Відповідні зміни до постанови НКРЕКП від 09.12.2020 № 2354 були внесені Регулятором під час засідання, що відбулось 13 липня 2021 року.

 

За результатами планової перевірки Регулятором НЕК «УКРЕНЕРГО», компанія підтвердила залишкову вартість збору за небаланс електричної енергії (Uplift 1) в розмірі 4,5 млрд грн. Водночас, за результатами роботи ринку допоміжних послуг в 2021р «УКРЕНЕРГО» прогнозує економію за статтею «витрати на придбання допоміжних послуг» у сумі 2,3 млрд грн.

 

У зв’язку з цим «НЕК «УКРЕНЕРГО» запропонувала здійснити перерозподіл витрат структури тарифу на суму 2,3 млрд грн шляхом зменшення статті «витрати на придбання допоміжних послуг» та збільшення статті «витрати на врегулювання системних обмежень (у тому числі сальдований розмір збору за небаланс електричної енергії)».

 

Це надасть можливість не змінювати тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК «УКРЕНЕРГО» та дозволить учасникам ринку мобілізувати ресурси для успішного проходження ОЕС України осінньо-зимового періоду 2021/2022 років.

 

Таке рішення також сприятиме забезпеченню збалансованої роботи системного оператора, врегулюванню проблемних питань в електроенергетичній сфері та покращенню фінансового стану державної генерації, зокрема, «НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго».

 

«Зазначене рішення приймається в тому числі й з ініціативи НАЕК «Енергоатом». Таким чином ми починаємо виплачувати апліфт без збільшення тарифу. Вважаю це рішення збалансованим з усіх точок зору, в тому числі й по відношенню до споживачів», - зазначив Голова Регулятора Валерій Тарасюк.