UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини02.06.2021 14:02
версія для друку


Регулятор удосконалив правила для учасників ринку електричної енергії


З метою запобігання маніпуляцій учасниками ринку з продажом електричної енергії, а також стабілізації ринкових індикативів, Регулятор на своєму засіданні, що відбулось 2 червня 2021 року, прийняв відповідне рішення.

 

Так, були внесені зміни до постанови НКРЕКП від 8 квітня 2020 року № 766 «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

 

Змінами, зокрема, передбачено, що учасники ринку, крім виробників та гарантованого покупця, при здійсненні операцій з купівлі та продажу електричної енергії за двосторонніми договорами, на ринку «на добу наперед» та імпорту/експорту електричної енергії мають уникати операцій, за результатами яких формується від’ємне сальдоване значення зареєстрованих обсягів електричної енергії за розрахунковий період у торговій зоні «ОЕС України».

 

Крім цього запроваджується моніторинг поведінки учасників ринку на вказаних сегментах ринку електроенергії та механізм контролю за дотриманням ними правил разом з відповідними санкціями.

 

«Ми бачимо ознаки маніпулювання на ринку електроенергії з боку деяких учасників ринку. Правилами ринку чітко визначено як маніпулювання продаж електричної енергії на ринку «на добу наперед» та купівля на внутрішньодобовому ринку в один і той самий період. Такі самі дії, що були вчинені учасниками через ланцюг посередників, не змінюють суті маніпулювання. Це є маніпуляцією, і це треба припиняти. Тому ми оголошуємо, що така поведінка учасників ринку є маніпуляцією, приймаємо рішення щодо запровадження спільного з оператором системи передачі НЕК «Укренерго» моніторингу вказаних сегментів ринку електроенергії», - зазначив Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

 

«У разі виявлення порушень з боку учасників ринку будемо відразу виключати їх з ринку спочатку на сім днів, а у випадку повторного порушення - на тридцять днів. Доцільно також оприлюднювати на сайті Регулятора або НЕК «Укренерго» імена таких учасників разом з їх бенефіціарами», - наголосив Голова Регулятора Валерій Тарасюк під час розгляду цього питання на відкритому засіданні.

 


 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)