UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини21.05.2021 16:35
версія для друку


Регулятор спрощує процедуру зміни постачальника споживачами, що не є побутовими


На відкритому засіданні, яке заплановано на 26.05.2021, Регулятор розгляне питання прийняття постанови «Про внесення змін до Правил постачання природного газу», положення якої запроваджуватимуть більш гнучкі механізми зміни постачальника природного газу для споживачів, що не є побутовими.

 

Так, для зміни постачальника природного газу споживач, що не є побутовим, матиме право надати новому постачальнику письмовий дозвіл діючого постачальника на його перехід до нового постачальника. Такий дозвіл буде альтернативою письмовій довідці діючого постачальника або складеного з ним акту звірки взаєморозрахунків про відсутність простроченої заборгованості споживача за поставлений газ перед діючим постачальником, які є обов’язковими для споживача, що не є побутовим, для реалізації зміни постачальника.

 

При цьому Регулятор звертає увагу, що за споживачем залишається обов’язок щодо виконання своїх фінансових зобов’язань перед діючим постачальником у частині здійснення повного та остаточного розрахунку за спожитий природний газ.

 

Слід також зазначити, що у разі наявності у діючого постачальника сумнівів щодо здійснення споживачем, що не є побутовим, оплати вартості спожитого ним природного газу у попередніх періодах, такий постачальник має право відмовити споживачу у наданні дозволу на його перехід до нового постачальника.

 

За оперативною інформацією, що є в розпорядженні Регулятора, частина підприємств-ліцензіатів, які відпускають теплову енергію (теплокомуненерго), вже підписали комерційні договори на постачання природного газу з новими постачальниками, що дасть їм можливість здійснювати безперебійне постачання гарячої води споживачам та вчасно розпочати опалювальний сезон.