UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин07.04.2021 15:31
версія для друку


НКРЕКП оштрафувала АТ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії


За результатами перевірки Регулятор встановив, що АТ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» порушило Ліцензійні умови з розподілу електричної енергії, зокрема, недотримання обов’язку ліцензіата забезпечувати та здійснювати комерційний облік електричної енергії та обмін даними комерційного обліку відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

Так, за зверненням адвоката в інтересах споживача перевіркою встановлено, що АТ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» здійснено надлишкове нарахування спожитої електричної енергії по 19 особових рахунках побутових споживачів у обсязі 11,5 млн кВт*год за жовтень 2020 року, які було передано до ПрАТ «ХАРКІВЕНЕРГОЗБУТ». Такі дії є неприпустимі, бо вводять в оману споживачів.

 

Це є грубим порушенням Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії, що передбачає накладення на зазначену компанію максимального штрафу у розмірі 1 700 000 грн. Відповідне рішення було прийнято на відкритому засіданні НКРЕКП 7 квітня 2021 року.

 

НКРЕКП звертає увагу всіх ліцензіатів на неприпустимість зазначених порушень і зі свого боку буде невідкладно реагувати на такі випадки.

 

Закликаємо споживачів, у разі виявляння порушень їхніх законних прав на належне отримування послуг з боку їх надавачів, письмово звертатися до НКРЕКП щодо проведення відповідної перевірки.