UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини13.01.2021 15:41
версія для друку


Регулятор на захисті прав споживачів


Сьогодні Регулятор на своєму засіданні прийняв рішення щодо покладання штрафних санкцій на ПРАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та ПРАТ «ХАРКІВЕНЕРГОЗБУТ».

 

Підставою перевірки ПРАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» є звернення замовника послуг приєднання, а саме обов’язку ліцензіата своєчасно надавати технічні умови на стандартне приєднання, а також звернення споживача щодо відключення його об’єкту від систем розподілу ОСР.

 

За результатами перевірки НКРЕКП на ПРАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» було накладено штраф у розмірі 170 000 гривень за недотримання законодавства, що регулює функціонування ринку електричної енергії та порушення ліцензійних умов.

 

Також даним рішенням зобов’язано ПРАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» у строк до 28 лютого 2021 року:

  • привести свої дії стосовно споживача у відповідність до вимог Кодексу систем розподілу, шляхом надання технічних умов на стандартне приєднання, підписаних ОСР, разом з проєктом договору про стандартне приєднання;
  • здійснити заходи щодо відновлення постачання електричної енергії до споживача;
  • забезпечити внесення змін до місць провадження господарської діяльності з урахуванням території адміністративно-територіальної одиниці, де розташована система розподілу електричної енергії, що перебуває у власності ПРАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та до якої приєднано електроустановки споживача.

 

Під час перевірки ПРАТ «ХАРКІВЕНЕРГОЗБУТ», яку було проведено за заявою скаржника, було виявлено низку порушень, якими встановлено, що інформація:

  • має надаватись споживачам у терміни, встановлені законодавством, безкоштовно, у чіткій та зрозумілій формі;
  • надається споживачу, зокрема, в його особистому кабінеті на сайті учасників роздрібного ринку.

А також було встановлено обов’язок ПРАТ «ХАРКІВЕНЕРГОЗБУТ» забезпечувати на своєму офіційному вебсайті можливість створення особистого кабінету споживача.

 

Зважаючи на зазначене Регулятором накладено штраф у розмірі 1 700 000 гривень на ПРАТ «ХАРКІВЕНЕРГОЗБУТ» за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії та порушення Ліцензійних умов з постачання електричної енергії споживачу.

 

Крім того зобов’язано ПРАТ «ХАРКІВЕНЕРГОЗБУТ» забезпечити у строк до 15 лютого 2021 року можливість створення на офіційному вебсайті особистого кабінету споживача для юридичних осіб, про що у строк до 01 березня 2021 року поінформувати НКРЕКП з наданням належним чином завірених копій підтвердних документів.

 

Закликаємо споживачів у разі виявляння порушень їхніх законних прав, звертатися з письмовим зверненням щодо проведення відповідної перевірки.

 

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)