UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин11.11.2020 17:26
версія для друку


НКРЕКП затвердила зміни до Правил ринку, що врегульовують питання відшкодування не відпущеної електричної енергії виробниками, що здійснюють продаж за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною, у разі виконання команди диспетчера на зменшення навантаження


З метою виконання положень законів України «Про ринок електричної енергії» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» розроблено проєкт постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Правил ринку» (проєкт постанови).

 

Зазначений проєкт постанови передбачає визначення механізму здійснення відшкодування не відпущеної електричної енергії виробниками, що здійснюють продаж за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною, у разі виконання команди диспетчера на зменшення навантаження (відшкодування) та методику розрахунку обсягу не відпущеної електричної енергії виробником, який здійснює продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною, у результаті виконання команд оператора системи передачі (Методика).

 

Відповідно до затверджених змін, зокрема визначено наступне:

 

1. Розмір такого відшкодування дорівнює добутку «зеленого» тарифу або аукціонної ціни, що відповідає такому виробнику та обсягу не відпущеної електричної енергії, розрахованого відповідно до Методики, що є додатком 8 до Правил ринку.

 

2. Методикою визначено еталонний метод, та у разі неможливості його застосування, розрахунковий метод.

 

3. Розрахунок розміру відшкодування здійснюється виробником або іншим учасником ринку та перевіряється оператором системи передачі.

 

4. У разі не повного виконання виробником, що здійснює продаж за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною, команди диспетчера на розвантаження, то такий виробник здійснює платіж за невідповідність виконання такої команди.

 

Проєкт постанови погоджено Антимонопольним комітетом України та затверджено сьогодні на відкритому засіданні НКРЕКП.