UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин28.09.2020 17:14
версія для друку


Відбувся круглий стіл на тему: «Соціальний захист людей похилого віку»


28 вересня 2020 року в рамках плану роботи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбувся круглий стіл на тему: «Соціальний захист людей похилого віку» за участі народних депутатів України, представників центральних органів виконавчої влади, Пенсійного фонду України, Національної служби здоров’я України, сторін соціального діалогу, громадських організацій, наукових установ тощо. Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, представляла Член НКРЕКП Ольга Бабій. Зустріч відбулася в онлайн форматі.

 

 

Ольга Бабій доповіла про роль Регулятора у здійсненні соціального захисту населення, механізми забезпечення доступності та відшкодування витрат, пов'язаних із заходами доступності комунальних послуг, ґрунтуючись на досвіді країн ЄС, стан справ із доступністю комунальних послуг у 2020 році.

 

Необхідно зазначити, що за результатами проведеного аналізу, НКРЕКП бачить, що однією з основних проблем для вразливих верств населення є доступність комунальних послуг. На сьогодні частка витрат на послуги постачання теплової енергії від середньомісячного доходу домогосподарства становить 11 %, в той час як для людей похилого віку такий показник становить близько 25 %, що є критично великим рівнем.


В такій ситуації поряд із наданням субсидій саме впровадження заходів з енергоефективності як з боку населення так і ліцензіатів НКРЕКП, налагодження комунікації між надавачем комунальної послуги та споживачем має стати основою для зниження фінансового тягаря для населення.

 

 

В той же час, з метою забезпечення додаткового соціального захисту малозабезпечених верств населення, для індивідуальних побутових споживачів було передбачено систему блочних тарифів на електричну енергію, що надала можливість населенню контролювати обсяги споживання електричної енергії (економно її споживаючи) для власних побутових потреб у квартирах та приватних житлових будинках 0,9/1,68 грн з ПДВ за 1 кВТ год. Частка витрат на електричну енергію у середньомісячному доході домогосподарства в Україні становить 1,2 %, що у три рази нижче ніж відповідний показник по країнам Центрально-Східної Європи.

 

Сторони домовились розвивати співпрацю у напрямку захисту вразливих верств населення.

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)