UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин16.06.2020 17:43
версія для друку


Регулятор оприлюднює Звіт з моніторингу функціонування оптового ринку електричної енергії у ІІІ кварталі 2019 року


Статтею 20 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та статтею 6 Закону України «Про ринок електричної енергії» передбачені повноваження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо здійснення моніторингу ринку електричної енергії, який забезпечується шляхом проведення аналізу та оцінки ряду параметрів (показників) функціонування такого ринку, визначених Порядком здійснення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, моніторингу ринків у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.09.2017 № 1120.

 

На виконання вимог законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та «Про ринок електричної енергії» НКРЕКП оприлюднює результати моніторингу оптового ринку електричної енергії у ІІІ кварталі 2019 року (див. тут).

 

Разом з тим НКРЕКП зазначає, що тривалість оприлюднення результатів моніторингу ринку електричної енергії, зокрема, функціонування оптового ринку електричної енергії, викликана кількома об’єктивними причинами:

 

- системними помилками під час заповнення форм звітності ліцензіатами НКРЕКП, які мають зобов’язання подавати звітність відповідно до постанови НКРЕКП від 29.03.2019 № 450 «Про затвердження форм звітності з моніторингу для учасників ринку електричної енергії та інструкцій щодо їх заповнення» (постанова НКРЕКП № 450);

 

- постійним процесом коригування даних та інформації, яка подається ліцензіатами;

 

- часовим лагом, протягом якого можна здійснювати коригування. Так, відповідно до Правил ринку, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 307, ОСП обчислює обсяги врегулювання за період у 3 останні календарні місяці не пізніше 10 календарного дня місяця, наступного за останнім місяцем, для якого здійснюється розрахунок такого врегулювання;

 

- внесенням змін до нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії;

 

- відсутністю на даному етапі у НКРЕКП відповідного програмного забезпечення для автоматизації подачі, обробки та аналізу звітності, що подається відповідно до постанови НКРЕКП № 450 ліцензіатами, кількість яких наразі складає понад 1500.

 

Враховуючи зазначене, Регулятор закликає з розумінням ставитися до періодичності оприлюднення НКРЕКП результатів моніторингу ринку електричної енергії на етапі становлення ринку електричної енергії. НКРЕКП вживає всіх можливих заходів для налагодження повноцінного та безперебійного оприлюднення результатів моніторингу ринку електричної енергії відповідно до вимог законодавства.


 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)