Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Щодо впорядкування відносин на роздрібному ринку електричної енергії та укладення мешканцями багатоквартирних житлових будинків прямих договорів із постачальниками електричної енергії
Опубліковано 29 лютого 2024 року о 10:32

Відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі – ПРРЕЕ), побутовий споживач – індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність); побутові потреби – споживання (використання) електричної енергії для задоволення умов постійного або тимчасового проживання та/або перебування фізичних осіб на об'єкті побутового споживача, включаючи прибудинкову (присадибну територію); об’єкт побутового споживача – квартира, житловий будинок (частина будинку), приватне домогосподарство, садовий будинок та інші об’єкти житлової нерухомості, визначені у пункті 14.1.129 статті 14 Податкового кодексу України, що належать індивідуальному побутовому споживачу на праві власності або користування та яким присвоєні окремі адреси.

Згідно з пунктом 3.1.6 глави 3.1 розділу ІІІ ПРРЕЕ, постачання електричної енергії споживачу здійснюється, зокрема, якщо споживач є стороною діючих договорів про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та про постачання електричної енергії споживачу або про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, або про постачання електричної енергії постачальником «останньої надії».

Укладення договору про постачання електричної енергії можливе після укладення з оператором системи розподілу (далі – ОСР) договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії (далі – Договір про розподіл). Перелік документів необхідних для укладення договору про розподіл визначено пунктом 2.1.8 глави 2.1 розділу ІІ ПРРЕЕ.

При цьому, відповідно до Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310 обов’язковою умовою постачання електричної енергії є приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників до електричних мереж відповідно до умов розділу ІV цього Кодексу. Послуга зі стандартного приєднання надається на підставі типового договору про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу, який є публічним договором приєднання та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України за типовою формою, наведеною в додатку 1 до цього Кодексу.

Слід зазначити, що згідно з пунктом 2.3.12 глави 2.3 розділу ІІ ПРРЕЕ споживання електричної енергії за відповідним тарифом (ціною) відповідно до комерційної пропозиції має бути забезпечене окремим комерційним обліком.

Окремі площадки вимірювання мають бути забезпечені засобами вимірювальної техніки, які дають можливість організувати комерційний облік за відповідним тарифом (ціною) на всій площадці вимірювання.

Таким чином, згідно з положеннями ПРРЕЕ, під час укладення Договору про розподіл мають бути визначені такі істотні умови: точка розподілу електричної енергії, дозволена до використання потужність та комерційний облік електричної енергії (тип засобу обліку, місце його встановлення тощо), які повинні бути визначені згідно з проектом внутрішнього електропостачання будинку, погодженим з електропостачальником.

Враховуючи зазначене, укладення договорів споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії з власниками житлових та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку (мешканцями гуртожитку), можливе за умови виконання сторонами таких дій:

1. Звернення балансоутримувача багатоквартирного будинку до ОСР щодо погодження проекту внутрішнього електропостачання (у разі наявності в ньому розбивки дозволеної до використання потужності на загальнобудинкові потреби будинку та по кожній окремій квартирі в межах загальної по будинку потужності, що була дозволена технічними умовами на приєднання), у разі відсутності – розробки такого проекту та погодження його з ОСР.

2. Виконання проектних рішень балансоутримувачем багатоквартирного будинку та перевірки ОСР змонтованої схеми електричних мереж, у тому числі, вузлів обліку електричної енергії та струмообмежуючих пристроїв на відповідність проектним рішенням.

3. Укладення договорів споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, яка витрачається на технічні цілі багатоквартирного будинку, укладених з управителем. Після чого балансоутримувач багатоквартирного будинку має укласти договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг на технічні цілі багатоквартирного будинку.

4. Надання заяв власниками житлових та нежитлових приміщень вказаного багатоквартирного будинку про укладення договорів про надання послуг з розподілу електричної енергії з документами, визначеним пунктом 2.1.8 глави 2.1 розділу ІІ ПРРЕЕ.

5. Після укладення договорів про надання послуг з розподілу електричної енергії власники житлових та нежитлових приміщень мають укласти договір про постачання електричної енергії з постачальником універсальних послуг.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux