Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оприлюднюється проєкт постанови, що має ознаки регуляторного акта, – зміни до Порядку формування цін на універсальні послуги
Опубліковано 23 вересня 2021 року о 15:03

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

  

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проєкту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Порядку формування цін на універсальні послуги»

На засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, що проводилося у формі відкритого слухання 22 вересня 2021 року схвалено проєкт постанови, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Порядку формування цін на універсальні послуги».

На виконання вимог Закону України «Про ринок електричної енергії» (Закон) НКРЕКП затверджений постановою від 05 жовтня 2018 року № 1177 Порядок формування цін на універсальні послуги (Порядок № 1177). Порядком № 1177 передбачено, що при розрахунку ціни закупівлі електричної енергії як база застосовується ціна на ринку «на добу наперед» (РДН).

В той же час, відповідно до світової практики, ціноутворюючим ринком на ринку електроенергії є ринок двосторонніх договорів (РДД). Так для всіх учасників ринку індикативом ціни на електроенергію є ціна на РДД.

Слід зазначити, що в Україні у 2021 році на РДН було реалізовано 11 %, на внутрішньодобовому ринку – 2 %, а за двосторонніми договорами – 87 % від загального обсягу продажу на ринку електричної енергії, тобто РДН не є основним сегментом ринку електричної енергії.

Отже, з метою поступового впровадження зазначеної світової практики пропонується в ціні на універсальні послуги при розрахунку ціни закупівлі електричної енергії враховувати закупівлю обсягів, що відповідають базовому графіку навантаження малих непобутових споживачів, по середньозваженій ціні на ринку двосторонніх договорів у торговій зоні «ОЕС України», яка визначається, з урахуванням середньозважених цін та обсягів електричної енергії для базового графіка навантаження, які оприлюднюється ТОВ «Українська енергетична біржа» на його офіційному вебсайті в мережі Інтернет на кожен день відповідного місяця.

Ураховуючи зазначене, НКРЕКП розроблено проєкт рішення, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Порядку формування цін на універсальні послуги».

Проєкт постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу, обргунтуванням та порівняльною таблицею оприлюднені з метою одержання зауважень і пропозицій шляхом розміщення на офіційному вебсайті НКРЕКП в мережі Інтернет http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Proekty/2021/pr_218/pr_218-2021.zip .

Зауваження та пропозиції слід надсилати на паперових носіях на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19 та в електронному вигляді на e-mail: Bilenko@nerc.gov.ua (надіслати обов’язково у форматі Word та у форматі PDF за формою згідно з додатком 1 до Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою НКРЕКП від 30 червня 2017 року № 866). Контактна особа: Біленко Анна Миколаївна, тел. (044) 204-48-70.

Зауваження та пропозиції до оприлюднених матеріалів від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 22 жовтня 2021 року (включно).

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

23.09.2021


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux