Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 23.08.2024
Постанова
від 21 серпня 2024 р. № 1505
Київ
Про застосування санкцій до КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА МІСТА УЖГОРОДА» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, здійснення заходу державного регулювання

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

21.08.2024 № 1505

Про застосування санкцій до КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА МІСТА УЖГОРОДА» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, здійснення заходу державного регулювання

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у результаті розгляду 21 серпня 2024 року на засіданні, яке проводилось у формі відкритого слухання, Акта планової виїзної перевірки від 26 липня 2024 року № 290, проведеної на підставі Плану здійснення заходів державного контролю суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, на 2024 рік, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 22 листопада 2023 року № 2202, посвідчення на проведення планової перевірки 18 червня 2024 року № 281, установлено, що КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА МІСТА УЖГОРОДА» (код ЄДРПОУ 03344326) порушило Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення,

затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 22 березня 2017 року № 307 (далі – Ліцензійні умови), а саме:

пункт 2.1 глави 2 Ліцензійних умов щодо дотримання вимог законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», «Про питну воду та питне водопостачання», інших актів законодавства, якими регулюється діяльність у сфері природних монополій та у сфері централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, а саме пункту 1 частини третьої статті 58 Закону України «Про ринок електричної енергії» щодо зобов’язання споживача сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів;

пункт 2.2 глави 2 Ліцензійних умов, а саме:

підпункт 8 у частині щоденного перераховування коштів на поточний рахунок зі спеціальним режимом, відкритий в уповноваженому банку відповідно до статті 181 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» та з урахуванням вимог Порядку зарахування коштів на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами, використання зазначених коштів і здійснення контролю за їх витрачанням у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 року № 750 (далі – Порядок зарахування коштів);

підпункт 9 у частині виконання інвестиційної програми в затверджених кількісних та вартісних обсягах;

підпункт 13 у частині дотримання структури витрат згідно із статтями, затвердженими у тарифі на централізоване водопостачання та/або централізоване водовідведення;

підпункт 27 щодо упровадження геоінформаційної системи мереж централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення протягом трьох років з моменту набрання чинності цією вимогою.

Відповідно до пунктів 11 та 12 частини першої статті 17, статей 19 та 22 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», статті 17 Закону України «Про природні монополії», Порядку (методики) визначення розміру штрафів, які накладаються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 29 вересня 2023 року № 1800, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Застерегти КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА МІСТА УЖГОРОДА» (код ЄДРПОУ 03344326) щодо недопущення надалі порушень підпункту 8 пункту 2.2 глави 2 Ліцензійних умов у частині щоденного перераховування коштів на поточний рахунок зі спеціальним режимом, відкритий в уповноваженому банку відповідно до статті 181 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» та з урахуванням вимог Порядку зарахування коштів.

2. Накласти штраф у розмірі 19 346 (дев’ятнадцять тисяч триста сорок шість) гривень на КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА МІСТА УЖГОРОДА» (код ЄДРПОУ 03344326) за порушення Ліцензійних умов, а саме:

пункту 2.1 глави 2 Ліцензійних умов щодо дотримання вимог законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», «Про питну воду та питне водопостачання», інших актів законодавства, якими регулюється діяльність у сфері природних монополій та у сфері централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, а саме пункту 1 частини третьої статті 58 Закону України «Про ринок електричної енергії» щодо зобов’язання споживача сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів;

пункту 2.2 глави 2, а саме:

підпункту 9 у частині виконання інвестиційної програми в затверджених кількісних та вартісних обсягах;

підпункту 13 у частині дотримання структури витрат згідно із статтями, затвердженими у тарифі на централізоване водопостачання та/або централізоване водовідведення;

підпункту 27 щодо упровадження геоінформаційної системи мереж централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення протягом трьох років з моменту набрання чинності цією вимогою.

Зазначена сума штрафу має бути сплачена до Державного бюджету України у 30-денний строк з дня одержання копії постанови (код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»).

3. За результатами здійснення заходу державного контролю в частині перевірки стану виконання у 2024 році заходів схваленої Інвестиційної програми КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА МІСТА УЖГОРОДА» на 2023 рік Департаменту ліцензійного контролю уточнити підсумкову суму перевитрат/недофінансування від здійснення ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за 2023 рік.

Голова НКРЕКП                 Юрій ВЛАСЕНКО

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux