Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
офіційний веб-сайт
[повернутись] 17.10.2014 17:22


    Володимир Демчишин, Голова Комісії, щодо встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), сьогодні на засіданні у формі відкритого слухання розглянула і встановила тарифи на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню, 162 підприємствам, які є виконавцями цих послуг та звернулися до НКРЕКП про їх перегляд.

 

Рішення Комісії набирає чинності після державної реєстрації Міністерством юстиції та його офіційного оприлюднення.

 

Володимир Демчишин, Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, так прокоментував прийняте рішення:

 

« - Ми [Комісія] прекрасно розуміємо, що ці тарифи суттєво вищі ніж ті, які були в попередньому році. Чому це відбулося… Це відбулось тому, що сама методологія розрахунку змінилася, методологія по відношенню до періоду, на який ці тарифи застосовуються. У минулі роки споживачі протягом 12 місяців оплачували рахунки за тепло і за теплу воду, тому ті тарифи були нижчими, в першу чергу це стосується тепла.

 

В цій версії тарифів розрахунок вівся на 6 місяців (на період опалювального сезону). Тобто, тільки за рахунок зміни методології тарифи зросли в 2 рази.

 

Крім того, ми привели ці розрахунки до економічно обгрунтованого рівня, тобто в історичному періоді протягом років підприємства теплокомуненерго (ТКЕ) отримувало дотації із бюджету. На 2014 рік такі дотації були суттєво зменшені, на 2015 рік їх взагалі немає.

 

Враховуючи такий підхід зі сторони держави, для того щоб підприємства теплокомуненерго мали можливість розраховуватись зі своїми поставщиками, включаючи поставщиків газу, ми були вимушені переглянути ці тарифи, оскільки вартість газу змінювалась, оскільки інші параметри собівартості цих тарифів теж змінювались, ми повинні були привести їх до економічно обгрунтованих.

 

Комісія розуміє, що це достатньо серйозне питання, може навіть скажу, проблема, оскільки в середньому вартість тепла в розрахунку на один квадратний метр складає 10-11 грн, тобто для середньої двокімнатної «хрущівки» тариф становитиме 500 грн/місяць. Ми розуміємо, що це в рази більше, ніж у попередній опалювальний сезон, але я ще раз кажу - це рівень, який необхідний для компенсації витрат для підприємств теплокомуненерго за умови відсутності державних дотацій для ТКЕ.

 

Можливим рішенням цієї проблеми є перегляд самої методології розрахунку і повернення до 12-місячного, а не 6-місячного нарахування. Зі свого боку ми плануємо звернутися з цією пропозицією до Уряду.

 

Однак Комісія розуміє проблематику тарифоутворення для ТКЕ, розуміє те, що газ, який використовується для виробництва тепла, споживається зараз і оплачувати його НАК «Нафтогаз України» потрібно зараз. Розтягуючи оплату на 12 місяців, ми автоматично створюємо для «Нафтогаз України» проблеми - курсові різниці, вимивання оборотних засобів. Ці проблеми стосуються і поставщиків підприємств теплокомуненерго.

 

Тому і було прийнято принципове рішення розрахувати економічно обгрунтовані тарифи на тепло та теплову енергію для населення. До того ж дискусія з цього питання серед членів Комісії була досить серйозною.

 

На даний момент рішення прийняте таке. Ми залишаємося в робочому режимі, будемо моніторити рівень оплати кінцевими споживачами. Комісія буде адекватно підходити до ситуації і в разі необхідності прийматиме рішення, які в оперативному режимі допоможуть збалансовувати проблему підвищення тарифів.

 

До того ж існує державна підтримка малозабезпечених верств населення. Необхідно, щоб місцева влада проводила роз’яснювальну роботу з інформування населення щодо необхідності звертатися за субсидіями на оплату рахунків за теплову енергію».


[повернутись]