Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
офіційний веб-сайт
[повернутись] 24.09.2020 17:19


    Відбувся круглий стіл на тему «Збільшення частки ВДЕ в Україні та оцінка гнучкості електроенергетичної системи»

24 вересня 2020 року в рамках Проєкту USAID «Енергетична безпека» відбувся круглий стіл на тему «Збільшення частки ВДЕ в Україні та оцінка гнучкості електроенергетичної системи» за участі cтаршого радника з питань енергетики USAID Шукру Богута, керівника Проєкту Діна С. Вайта, старшого менеджера з електроенергетики Фатіха Колмека, інших експертів Проєкту. У зустрічі взяли участь Заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Я. Демченков, Член Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг В.Гриб, представники ЄБРР. Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, представляли Члени НКРЕКП Ольга Бабій та Дмитро Коваленко. Зустріч відбулася в онлайн форматі.


 

Основними темами порядку денного стали проблеми, пов’язані зі збільшенням частки ВДЕ в структурі генерації України, аналіз поточного стану ринку допоміжних послуг та пропозиції щодо його розвитку, перспективи розвитку накопичувачів енергії в Україні, економічне порівняння можливих варіантів покращення балансування системи та її інтеграції до ENTSO-E.


 

Представники НКРЕКП висловили подяку Проєкту USAID за постійну і своєчасну допомогу, яка надається НКРЕКП в рамках Проєкту енергетичної безпеки, наголосивши на актуальності проблематики цього круглого столу і необхідності якнайшвидшого вирішення питань, що виникають внаслідок збільшення частки ВДЕ в енергосистемі України, зокрема питання щодо покращення рівня розрахунків.