Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Звіт за 2015 рік
Опубліковано 26 лютого 2016 року о 13:36

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Інформація про бюджет Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за 2015 рік

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), утворена відповідно до Указу Президента України від 27.08.2014 № 694 «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», є державним колегіальним органом.

Указом Президента України від 10.09.2014 № 715 затверджена гранична чисельність працівників НКРЕКП у кількості 600 штатних одиниць.

Головна мета діяльності НКРЕКП – реалізація державного регулювання діяльності суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання, що провадять діяльність на суміжних ринках, у сферах електроенергетики, теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, нафтогазового комплексу, перероблення та захоронення побутових відходів.

Основними завданнями НКРЕКП є:

 • державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання, що провадять діяльність на суміжних ринках, у сферах електроенергетики, теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, на ринках природного газу, нафтового (попутного) газу, газу (метану) вугільних родовищ та газу сланцевих товщ (далі – природний газ), нафти та нафтопродуктів, а також перероблення та захоронення побутових відходів;
 • збалансування інтересів суб'єктів господарювання, споживачів і держави;
 • забезпечення прозорості і відкритості діяльності на ринках природних монополій та на суміжних ринках у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання і водовідведення;
 • сприяння розвитку конкуренції у сферах виробництва і постачання електричної та теплової енергії, на ринку природного газу, а також перероблення побутових відходів;
 • забезпечення проведення цінової і тарифної політики у сферах електроенергетики, теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, у нафтогазовому комплексі, сприяння впровадженню стимулюючих методів регулювання цін;
 • сприяння ефективному функціонуванню товарних ринків на основі збалансування інтересів держави, суб'єктів природних монополій та споживачів товарів (послуг), що виробляються (надаються) суб'єктами природних монополій;
 • забезпечення самоокупності діяльності суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках;
 • захист прав споживачів товарів (послуг) на ринку, що перебуває у стані природної монополії, та на суміжних ринках у сферах електроенергетики, теплопостачання, централізованого водопостачання і водовідведення та захоронення побутових відходів, у нафтогазовому комплексі;
 • забезпечення рівних можливостей для доступу споживачів до товарів (послуг) на ринках, які перебувають у стані природної монополії;
 • обмеження впливу суб'єктів природних монополій на державну політику та сприяння конкуренції на суміжних ринках з метою забезпечення ефективного функціонування відповідних галузей.

У звітному році обсяг бюджетних призначень НКРЕКП затверджено Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» за бюджетною програмою 6341010 «Керівництво та управління у сфері регулювання енергетики та комунальних послуг» в сумі 50817,8 тис. грн, в тому числі: за загальним фондом – 50403,4 тис. грн, за спеціальним фондом – 414,4 тис. грн.

Використано протягом 2015 року (касові видатки) – 49801,0 тис. грн, в тому числі: за загальним фондом – 49584,6 тис. грн, за спеціальним фондом – 216,4 тис. грн.

Станом на 01.01.2016 НКРЕКП має дебіторську заборгованість в сумі 1,8 тис. грн. Дебіторська заборгованість утворилась у зв'язку з тим, що на звітну дату не відшкодовано кошти Управлінням праці та соціального захисту населення Солом'янської районної у м. Києві Державної адміністрації (компенсація виплаченого середнього заробітку мобілізованому працівнику).

Кредиторська заборгованість відсутня. Заборгованості з виплати заробітної плати, за платежами до бюджету та соціальних фондів немає.

Протягом звітного періоду НКРЕКП прийнято на баланс майно, яке було передано в межах головного розпорядника бюджетних коштів від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, на суму 18169,8 тис. грн.

Використання бюджетних коштів в НКРЕКП в звітному періоді здійснювалося відповідно до кошторису, плану асигнувань із загального та спеціального фонду державного бюджету, затверджених в установленому порядку.

Фінансові операції НКРЕКП здійснювались через реєстраційні рахунки, відкриті в Державній казначейській службі України (ДКСУ).

НКРЕКП отримано грант від Шведського Агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) (Угода про Грант від 23.04.2014 № TF017571 між Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Міністерством економічного розвитку і торгівлі України) для виконання проекту «Програма сприяння регуляторній реформі централізованого теплопостачання України». Протягом 2015 року на виконання зазначеного проекту використано 155,3 тис. грн.

Відповідно до законодавства України, НКРЕКП здійснює ліцензування господарської діяльності у сферах енергетики, теплопостачання, централізованого водопостачання і водовідведення та у нафтогазовому комплексі.

Відповідно до бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11, плата за ліцензії обліковується за кодом 22011500 «Плата за ліцензії, видані Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». Протягом звітного періоду на окремі рахунки, відкриті в органах ДКСУ надійшло 37639,0 тис. грн.

Інформацію про бюджет за бюджетними програмами з деталізацією за кодами економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету таІнформацію про виконання результативних показників, що характеризують виконання бюджетної програми, див. тут.

Скорочена інформація про бюджет Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за 2015 рік у відповідності зі статтею 28 Бюджетного кодексу України та Вимогами до публічного представлення головними розпорядниками коштів державного бюджету інформації про бюджет, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 01.12.2010 № 1489, офіційно опублікована 26.02.2016 в № 2 «Інформаційного бюлетеня НКРЕКП» – офіційному друкованому виданні Комісії.

Публічне представлення інформації про бюджет відбудеться на засіданні Комісії, у формі відкритого слухання 03.03.2016.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux