UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин02.03.2021 11:13
версія для друку


Про отримання рахунків в електронному вигляді


Законодавством яким регулюються відносини між Ліцензіатами, які здійснюють діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, та споживачами товарів (послуг) передбачено, що платіжні документи (рахунки) на оплату спожитого товару (послуги) формуються та надаються безкоштовно споживачам відповідно до умов укладених договорів.

 

Як правило, платіжні документи (рахунки) можуть надаватись споживачам у відповідних структурних підрозділах Ліцензіата, через персональну сторінку споживача (особистому кабінеті) на вебсайті Ліцензіата, поштовим зв’язком, кур’єром чи іншими способами з використанням інформаційних технологій у системі електронного документообігу або іншим способом у порядку, передбаченому договором.

 

Для того щоб споживачі мали змогу скористатись свої правом, Ліцензіати мають забезпечити можливість споживачам створювати на своїх офіційних сайтах персональні сторінки (особові кабінети), передбачивши опцію проставлення споживачем відмітки про відмову в отримані платіжного документу (рахунку) у паперовій формі. При цьому, зазначаємо, що Ліцензіати не можуть зобов’язувати споживачів, якщо вони не згодні, отримувати платіжні документи (рахунки) в електронному вигляді.

 

Враховуючи наведене, НКРЕКП звертає увагу споживачів та Ліцензіатів на те, що заява та/або проставлена споживачем відмітка в його особистому кабінеті про відмову в отримані платіжного документу (рахунку) у паперовій формі, дає право Ліцензіату не направляти такому споживачу платіжний документ (рахунок) у паперовій формі.

 

Також, звертаємо увагу Ліцензіатів на те, що вони мають забезпечити ключовою інформацію споживачів про послуги у сферах енергетики та комунальних послуг, яка зазначена в пункті 1 постанови НКРЕКП від 30 березня 2017 року № 464, шляхом розміщення її, за згодою споживача, виключно в його особистому кабінеті.

 


 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)