UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини21.04.2021 11:37
версія для друку


Регулятор на захисті прав споживачів


За результатами перевірки НКРЕКП встановила, що ТОВ «ЗАПОРІЖЖЯЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ» порушило вимоги нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушення Ліцензійних умов з постачання електричної енергії споживачу і здійснення заходів державного регулювання.

 

Так, до НКРЕКП надійшло електронне звернення та звернення надіслане листом Урядового контактного центру від споживача стосовно виставлення у рахунку побутовому споживачу графи із зазначенням рекомендований платіж.

 

При цьому, згідно з частинами 8 та 10 статті 56 Закону України «Про ринок електричної енергії», до укладання договору постачання електричної енергії споживачу електропостачальник має надати споживачу інформацію про істотні умови договору та про наявний вибір порядку та форм виставлення рахунка і здійснення розрахунків; договір не може містити положення, що накладають додаткові фінансові зобов’язання на споживача, який здійснює зазначене право.

 

У зв’язку з цим Комісія на своєму засіданні 21 квітня 2021 року прийняла рішення про накладення на зазначену компанію штрафу у розмірі 85 тис. грн.

 

Закликаємо споживачів, у разі виявляння порушень їхніх законних прав з боку постачальників електричної енергії, письмово звертатися до НКРЕКП щодо проведення відповідної перевірки.