UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини11.06.2021 17:36
версія для друку


РЕГУЛЯТОР ПРОДОВЖУЄ РЕАГУВАТИ НА ЗАПИТИ РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ


10 червня 2021 року представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) взяли участь у нараді з приводу розв'язання проблемних питань на ринку електричної енергії. Захід відбувся в Міністерстві енергетики під головуванням першого заступника міністра Юрія Власенка, з учасників ринку на заході також були присутні представники Гарантованого покупця та Оператора ринку.

 

Учасники зустрічі засвідчили, що одним з головних факторів, що впливає на цінові індикативи на ринку, є наявність системного профіциту пропозицій електричної енергії на ринку «на добу наперед».

 

Аналіз ринку свідчить, що профіцит електроенергії виник за рахунок сезонного зниження споживання, суттєвого зростання притоку води у р. Дніпро, що спричинило збільшення пропозицій електроенергії, виробленої гідроелектростанціями, а також збільшенням виробітку електроенергії з відновлювальних джерел. Очікуємо оперативного перегляду Прогнозного балансу, який розробляється НЕК «УКРЕНЕРГО» та затверджується Міненерго.

 

При цьому, Регулятор разом з Міненерго прагнуть до стабільного функціонування вільного та конкурентного енергетичного ринку, завдяки виваженій позиції, спрямованій на європейський вектор руху, покликаний збалансувати інтереси всіх учасників і споживачів.

 

Регулятор підтверджує свою позицію, що український ринок має продовжувати свій рух за західним вектором розвитку. Тому зміна підходу до встановлення цінових обмежень сприятиме встановленню  ринкових механізмів європейського зразка та, як наслідок, справедливого ціноутворення.

 

У зв’язку з цим, Регулятор продовжує реагувати на виклики, що постають перед ринком, та планує, на найближчому засіданні, що відбудеться 16 червня, обговорити проєкти необхідних рішень, зокрема, щодо можливості перегляду цінових обмежень на ринку.

 

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)