Даний калькулятор надає орієнтовний розрахунок з урахуванням внесених вихідних даних. Остаточний розрахунок вартості послуги зі стандартного приєднання буде зазначений в проекті договору про стандартне приєднання, який оператор системи розподілу надасть замовнику у разі надходження від нього офіційної заяви на приєднання до електричних мереж.

Стандартне приєднання - це приєднання електроустановки замовника до діючих мереж оператора системи розподілу на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання, яке диференціюється за ступенем потужності:
перший ступінь - до 16 кВт включно;
другий ступінь - від 16 кВт до 50 кВт включно.

Послуга зі стандартного приєднання електроустановок замовників до системи розподілу є платною послугою та надається оператором системи розподілу відповідно до договору про стандартне приєднання.


Регіон, область

МісцевістьОператор системи розподілу (ОСР)

Потужність, замовлена до приєднання


Введіть числове значення до 50
Приєднання потужності більше 50 кВт є нестандартнимКатегорія надійності електропостачанняСтупінь напруги в точці приєднання
Кількість фаз приєднання


Орієнтовна величина плати за стандартне приєднання
Вартість приєднання складатиме
 тис.грн з ПДВ
в т.ч. ПДВ  тис.грн
 тис.грн/ 1кВт без ПДВ

Термін стандартного приєднання Санкції за перевищення термінів стандартного приєднання
0 - 16 кВт - 45 днів

більше ніж на 10 днів - вартість зменшується на 10%

більше ніж на 20 днів - вартість зменшується на 20%

більше ніж на 120 днів - повернення коштів з пенею

16 - 50 кВт - 60 днів


Ставки плати за стандартне приєднання на 2021 рік затверджені постановою НКРЕКП від 23.12.2020 № 2700 та набирають чинності з 01.01.2021.

У разі порушення умов договору стандартного приєднання просимо письмово інформувати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за адресою:

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19, або електронною адресою: box@nerc.gov.ua з наданням підтверджуючих документів.