UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин28.03.2017 12:50
версія для друку


Для забезпечення прозорості, безпеки і конкуренції на ринку природного газу та підвищення рівня якості надання послуг для споживача НКРЕКП затвердила тарифи на послуги транспортування та розподілу природного газу за новою методологією


Відповідно до законів України «Про природні монополії», «Про ринок природного газу», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» НКРЕКП встановлює тарифи на послуги суб’єктів природних монополій, що здійснюють транспортування та розподіл природного газу.

 

Діюча роздрібна ціна на природний газ для побутових споживачів встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2015 № 758 на рівні 6879 грн за 1000 куб. м (з ПДВ), у структурі якої вартість послуг транспортування та розподілу природного газу, що визначена НКРЕКП, складає лише 13 %.

 

Згідно із Законом України «Про ринок природного газу» передбачено здійснення оплати вартості послуг транспортування та розподілу природного газу як плати за потужність.

 

Сьогодні на відкритому засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийнято рішення про затвердження за новою методологією тарифів:

  • на послуги транспортування природного газу для споживачів України для точок входу і точок виходу для ПАТ «Укртрансгаз»;
  • на послуги розподілу природного газу для газорозподільних підприємств, розрахованих на основі приєднаної потужності.

Встановлення тарифів за новою методологією як плати за потужність та відокремлення вартості послуг від вартості газу як товару передбачає відхід від застарілої системи встановлення загального тарифу та надає низку переваг для кінцевого споживача:

  • можливість вільно обирати постачальника газу;
  • зменшення ціни на газ (товар) у результаті конкуренції на ринку постачання;
  • рівномірне нарахування за послуги;
  • прозорість формування платежів за газ як товар та послуг розподілу природного газу;
  • визначення розміру плати за користування газовою інфраструктурою залежно від установленого тарифу та встановлених газових приладів і лічильника, наявних у споживача;
  • підвищення рівня безпеки газопостачання;
  • контроль рівня якості надання послуг.

Методологія, за якою визначено тарифи, розроблена з урахуванням досвіду країн ЄС та погоджена з усіма зацікавленими органами виконавчої влади. Методологія передбачає соціальний захист побутових споживачів для полегшення їх адаптації до нових умов на ринку природного газу.

 

Більш детальна інформація наведена в презентації «Прозорість. Безпека. Конкуренція. Відокремлення вартості транспортування та розподілу від природного газу як товару» (https://www.slideshare.net/NKREKP/ss-73778291) 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)