Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
офіційний веб-сайт
[повернутись] 26.09.2017 11:56


    Редакція газети «Урядовий кур'єр» блокує важливі рішення НКРЕКП щодо залучення додаткових інвестицій, підвищування надійності та якості надання послуг споживачам

Після неодноразових звернень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, до редакції газети «Урядовий кур'єр», органів влади та міжнародних організацій було опубліковано низку постанов Комісії. Проте, незважаючи на певні зрушення, вимоги Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» так і не виконуються в повному обсязі.

 

Станом на сьогодні залишаються неопублікованими 29 постанов, з яких 21 акт очікує свого опублікування від 26 до 61 дня, що створює серйозні ризики стабільної роботи Комісії та блокування залучення інвестицій в Україну.

 

Протягом останнього періоду НКРЕКП було прийнято такі важливі рішення:

  • затверджені постанови про формування тарифів на принципах стимулюючого регулювання у сферах теплопостачання та централізованого водопостачання та водовідведення;
  • підготовлено зміни до Примірного договору про купівлю-продаж електричної енергії між державним підприємством «Енергоринок» та суб'єктами господарювання, що виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії.

 

Зазначені рішення були підтримані:

  • керівником Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» пані Діаною Корсакайте, що в минулому очолювала Регулятора в Литві;
  • заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України паном Едуардом Кругляком;
  • ключовими міжнародними фінансовими установами (EBRD, IFC, OPIC) тощо.

 

Ці важливі рішення дозволять залучати додаткові інвестиції в галузь, підвищать надійність та якість надання послуг споживачам. Також розширять кола потенційних інвесторів, залучення боргового капіталу з більш низькою вартістю, захисту прав інвесторів та кредиторів.

 

Зазначені рішення Комісії оприлюднені на офіційному веб-сайті НКРЕКП, проте так і не набули чинності у зв’язку із затримкою опублікування, що призводить до блокування стабільної роботи енергосистеми України шляхом залучення інвестицій в нові потужності з виробництва електричної енергії.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, уже неодноразово звертала увагу державних органів, експертне середовище, громадськість та міжнародні енергетичні інституції на існуючу проблему. 


[повернутись]