Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
офіційний веб-сайт
[повернутись] 13.03.2017 10:43


    Оприлюднюється проект постанови, що має ознаки регуляторного акта, – зміни до Порядку формування інвестиційних програм ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ 

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проекту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Порядку формування інвестиційних програм ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії» 

 

Відповідно до Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», Регулятор здійснює державне регулювання, зокрема, з метою досягнення балансу інтересів споживачів, суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, і держави.


Разом із цим, Верховною Радою України прийнято Закон України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення» (далі – Закон України). Положеннями Закону України, зокрема споживачам надано право доступу до інформації щодо інвестиційних програм ліцензіатів у сфері електроенергетики.


Так, відповідно до частини другої статті 6 Закону України, порядок оприлюднення та відкритого обговорення інвестиційних програм встановлюється державними органами, що визначають порядок розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб'єктів господарювання.


У зв’язку із вищезазначеним НКРЕКП розроблено проект постанови „Про затвердження Змін до Порядку формування інвестиційних програм ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії”.


Основною метою розроблення проекту постанови є забезпечення прозорості та публічності процесу формування інвестиційних програм ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії, а також вирішення питання відсутності унормованого дієвого механізму щодо участі громадськості у процесі формування інвестиційних програм суб’єктів природних монополій.

 

Проект постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з обґрунтуванням, аналізом його впливу та порівняльною таблицею оприлюднені з метою одержання зауважень і пропозицій шляхом розміщення на офіційному веб-сайті НКРЕКП в мережі Інтернет http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Proekty/poekty_oznaky_regulatornyh_aktiv/2017/pr_213/pr_213_13.03.2017.pdf

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: miglovets@nerc.gov.ua.

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 14 квітня 2017 року у письмовому та/або електронному вигляді.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

13.03.2017


[повернутись]