Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
офіційний веб-сайт
[повернутись] 03.04.2020 19:11


    НКРЕКП затвердила Правила управління обмеженнями та Порядок розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів

Сьогодні, 3 квітня 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила Правила управління обмеженнями та Порядок розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів.

 

Зазначені документи запроваджують загальноєвропейські правила доступу до пропускної спроможності міждержавних перетинів, оскільки вони були розроблені відповідно до Регламентів Європейського союзу та Гармонізованих правил розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів, затверджених Агенцією із кооперації енергетичних регуляторів Європейського союзу.

 

Прийняття зазначених документів та внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» відкриє можливість запровадити проведення спільних з операторами системи передачі суміжних держав аукціонів з розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів, що суттєво спростить можливість здійснення транскордонної торгівлі електроенергією.

 

Інтеграція ринку електричної енергії України до ринків електроенергії країн Європейського союзу є одним із головних пріоритетів розвитку електроенергетики України.

 

Досягнення зазначеної мети має бути забезпечено як шляхом технологічної інтеграції енергосистеми України в загальноєвропейську енергосистему та синхронізації ОЕС України з енергосистемами країн-членів ENTSO-E, так і шляхом об’єднання енергоринків.

 

Прийняття зазначених документів є першим кроком на шляху інтеграції ринку електричної енергії України в загальноєвропейський ринок електроенергії, що призведе до суттєвого підвищення конкуренції на енергоринку України.


[повернутись]