UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин24.09.2014 12:13
версія для друку


Оприлюднюється проект регуляторного акта - зміни до Порядку формування інвестиційних програм ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проекту регуляторного акта – постанови НКРЕКП «Про внесення змін до Порядку формування інвестиційних програм ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії»

 

Проект постанови НКРЕКП «Про внесення змін до Порядку формування інвестиційних програм ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії» (далі – Проект постанови) розроблено на підставі ст. 4 Закону України «Про природні монополії» від 20.04.2000 № 1682-ІІІ та відповідно до принципів викладених у ст. 9 цього Закону. А саме, НКРЕКП зобов’язана відповідно до покладених на неї завдань прийняти нормативно-правові акти для забезпечення впровадження стимулюючого тарифоутворення з метою підвищення ефективності діяльності та оновлення основних фондів підприємств електроенергетики.

 

Застосування стимулюючого тарифоутворення передбачає відокремлення діяльності ліцензіата з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами від діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом. Зокрема відокремлення планових та фактичних витрат згідно з схваленою НКРЕКП інвестиційною програмою.

 

На даний час порядок формування інвестиційних програм ліцензіатів з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом затверджено постановою НКРЕ від 13 грудня 2012 року № 1627 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2013 року за № 20/22552 (далі - Порядок). Зазначений Порядок передбачає розділення джерел фінансування за напрямками діяльності ліцензіата, проте не передбачає розділення планових та фактичних затрат за напрямками діяльності ліцензіатів. З метою відокремлення видів діяльності в частині планових та фактичних затрат НКРЕКП розроблено проект постанови НКРЕКП "Про внесення змін до Порядку формування інвестиційних програм ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії".

 

Крім цього, з метою врегулювання питань, які можуть виникнути при зміні ставки податку на додану вартість Проектом постанови передбачено встановити формат надання фінансової інформації без урахування податку на додану вартість.

 

Разом з цим, Проектом постанови передбачається спрощення форм звітності, вдосконалення пункту 2.11 Порядку щодо вимог до впровадження кол-центрів, пункту 3.6 щодо зберігання обґрунтовувальних матеріалів у ліцензіата, пункту 4.4 щодо перерозподілу фінансування без погодження з НКРЕКП при зміні вартості запланованих заходів до 1% та пункту 5.4 Порядку щодо проведення перевірок та приведення у відповідність назви НКРЕКП.

 

Впровадження цього регуляторного акта не потребує додаткових видатків.

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адреси:

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: pustovojtov@nerc.gov.ua;

 

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11; e-mail:inform@dkrp.gov.ua.

 

Проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті НКРЕ www.nerc.gov.ua в мережі Інтернет. Заархівований файл pr_5.zip скачати тут.

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 27.10.2014 у письмовому та/або електронному вигляді.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

24.09.2014

 

 

Оприлюднено на офіційному веб-сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) http://www.nerc.gov.ua/index.php?news=3963

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)