UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини30.09.2020 17:43
версія для друку


Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк взяв участь у засіданні Національної ради реформ


29 вересня у Вінниці Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Валерій Тарасюк взяв участь у засіданні Національної ради реформ.

 

Валерієм Тарасюком була озвучена Президенту України та членам Нацради реформ концепція реформи приєднання споживачів до електричних мереж.

 

«Цілковито підтримуючи і співпрацюючи з «Офісом простих рішень» і підтримуючи їх ініціативи, хочу зазначити про ті важливі кроки, які Регулятор вже зробив на сьогодні, – Комісією удосконалено методику стимулюючого тарифоутворення. Перехід на стимулююче тарифоутворення забезпечить належну якість послуг для споживачів, ефективне планування та розвиток електричних мереж шляхом відновлення належного технічного стану електричних мереж і створення резерву потужності в електричних мережах, - сказав Голова Регулятора Валерій Тарасюк, – У минулому році Регулятор встановив ставки нестандартного приєднання, тобто зараз обленерго вже не може диктувати на свій розсуд за якою вартістю приєднувати бізнес. Чому ми це не відчули? Тому що, до сьогодні, завершувались приєднання, які були розпочаті якраз за старим правилам, на підставі проєктно-кошторисної документації, але вже наступного року ми очікуємо ефект і реальний результат», – повідомив Голова НКРЕКП.

 

 

Під час засідання Регулятором презентовано запровадження ставкового підходу у визначенні вартості послуги з приєднання до електричних мереж, зокрема:

 • планування затрат інвестора;
 • контроль Регулятора за цільовими витратами;
 • калькулятор приєднань;
 • мінімізація корупційної складової;
 • зниження вартості приєднання.

 

«Я вважаю нашим великим досягненням, що минулого місяця ми прийняли Методику стимулюючого регулювання, і ми готові до практичної її реалізації та ввести стимулююче регулювання для так званих «обленерго». Наші підрахунки показують, якщо при старому методі тарифоутворення «Витрати плюс» можливість фінансування п’ятирічного Плану розвитку була 30 %, то за нашою Методикою, яка запрацює з 01 січня, можна виконувати План розвитку на 100 %», – наголосив Валерій Тарасюк.

 

Ключовими вимогами НКРЕКП до планів розвитку для зменшення терміну та вартості приєднання Замовника до електричних мереж є: 

 • врахування майбутніх приєднань;  
 • вчасне створення потужності в мережах; 
 • чітка відповідність схемі розвитку; 
 • першочергове вирішення проблем з дефіцитними енерговузлами системи.

 

 

«І найголовніше, що я хочу зазначити у своїй доповіді, – це така важлива річ, яку ми маємо впровадити урешті-решт, як плата за потужність», – зауважив Голова НКРЕКП.

 

Плата за потужність передбачає:

 • ефективне використання створеної потужності; 
 • уникнення неконтрольованого процесу резервування «непрацюючих потужностей»; 
 • зниження вартості приєднань.

 

«Я буду просити підтримки і Офісу Президента, і Уряду, і Міністерства, – це дуже важлива справа, але буде потрібна медійна підтримка, тому що ця реформа вкрай необхідна і без неї неможливо. Загалом резюмуючи, ми дійсно з великим оптимізмом очікуємо прорив у цій сфері та вирішення означених проблем вже в наступному році», - зауважив Валерій Тарасюк.

  

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)