UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин14.02.2020 10:44
версія для друку


Інформація для побутових споживачів щодо нарахувань за надані послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення


Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, звертає увагу на передбачені чинним законодавством (зокрема законами України «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання») умови нарахувань за надані послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (послуги), а також способи передачі показань засобів обліку води.

 

Надання послуг здійснюється виключно на договірних засадах. Споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

 

Рахунки на оплату наданої послуги формуються виконавцем або визначеною власником (співвласниками) іншою особою, що здійснює розподіл обсягів комунальної послуги, на основі показань вузла комерційного обліку води (будинкових лічильників). Виконавець або визначена власником (співвласниками) інша особа, що здійснює розподіл обсягів комунальної послуги, формує та надає споживачу (його представнику) рахунки на оплату наданої комунальної послуги щомісяця.

 

Рахунки на оплату комунальної послуги надаються споживачу на паперовому носії. На вимогу або за згодою споживача рахунки можуть надаватися споживачу в електронному вигляді, у тому числі за допомогою доступу до електронних систем обліку розрахунків споживачів. Рахунки надаються споживачу на безоплатній основі.

 

Рахунок на оплату послуги повинен містити, зокрема, таку інформацію:

 

1) найменування та платіжні реквізити виконавця послуги;

 

2) адресна інформація, найменування або прізвище, ім’я та по батькові споживача, або абонентський номер споживача, визначений договором про надання послуги, який дає згоду ідентифікувати споживача виконавцю або іншій особі, що здійснює розподіл обсягів комунальних послуг;

 

3) період, за який здійснюється нарахування;

 

4) загальна сума до сплати;

 

5) поле для внесення споживачем показань вузлів розподільного обліку води (якщо згідно із законом або договором такі показання знімає споживач);

 

6) обсяг спожитої води за поточний період, а також показання відповідних вузлів обліку, на основі яких цей обсяг визначено, застосоване розрахункове або середнє споживання;

 

7) діючі ціни та тарифи на послуги;

 

8) стан розрахунків споживачем за спожиту послугу, у тому числі заборгованість з оплати послуги (у разі її наявності), періоди, в яких виникла така заборгованість, відомості про обчислення її розміру, пільги/субсидії (у разі їх надання/призначення);

 

9) середній обсяг споживання та середній розмір плати за послугу іншими споживачами відповідної категорії (у тому числі в розрізі класів будівель), яким послугу надає цей виконавець;

 

10) рекомендації щодо можливих заходів з підвищення енергоефективності будівель, інформація про державні цільові та інші програми підвищення енергоефективності, контактна інформація та порядок одержання додаткової інформації.

 

При цьому споживач має право без додаткової оплати отримувати інформацію про проведені виконавцем послуги нарахування плати за послуги (з розподілом за періодами та видами нарахувань) та отримані від споживача платежі.

 

Крім того, звертаємо увагу, що зняття показань вузлів комерційного обліку води (будинкових лічильників) щомісяця здійснюється виконавцем послуги або визначеною власником (співвласниками) іншою особою, що здійснює розподіл обсягів послуги, у присутності споживача або його представника (представника об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, управителя багатоквартирного будинку), якщо інше не передбачено договором.

 

Зняття показань вузлів розподільного обліку води (квартирних лічильників) здійснюється споживачами, якщо інше не передбачено договором. Споживач щомісяця передає показання вузлів розподільного обліку води виконавцю послуг або визначеній власником (співвласниками) іншій особі, що здійснює розподіл обсягів послуги, у спосіб, передбачений договором. Так, показання вузлів розподільного обліку води (квартирних лічильників) знімаються споживачем в останній день розрахункового періоду та надаються виконавцеві одним з таких способів, як телефоном, факсом, за допомогою електронних сервісів, запроваджених виконавцем, або в інший спосіб, доведений до відома споживача, та зазначаються у рахунку на оплату послуг.

 

Виконавець періодично, не менше одного разу на рік, проводить контрольне зняття показань вузлів розподільного обліку води у присутності споживача або його представника.

 

Також доводимо до відома, що НКРЕКП відреагувала на скарги споживачів щодо нарахувань плати за надані послуги. З метою врегулювання відносин між споживачами та водоканалами НКРЕКП направила лист (від 13.02.2020 № 1694/19.3/7-20) ліцензіатам з роз’ясненнями щодо формування рахунків на оплату послуг.

 

Крім того, НКРЕКП звернула увагу ліцензіатів на необхідність створення належних умов, способів та каналів зв’язку для передавання споживачами показань їх засобів обліку води водоканалам.


 

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)