UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин09.10.2019 18:34
версія для друку


«Конкурентний газовий ринок – це запорука економічного розвитку України», – Оксана Кривенко


09 жовтня 2019 року, м. Київ – Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Оксана Кривенко взяла участь у відкритті п’ятого Українського газового Форуму.

 

 

«Дякую за надану можливість долучитись до обговорення вкрай важливих тем та провести дискусію про позитивні зміни, які вже відбулися та поговорити про майбутнє», – розпочала свій виступ Голова Регулятора Оксана Кривенко, наголосивши про виклики, які постають перед нами, про заходи, які потребують реалізації, та наші спільні тактичні і стратегічні цілі.

 

На думку Голови НКРЕКП, впровадження ключових реформ впродовж перших років відбувалось у так званому «турборежимі»:

  • ринок природного газу отримав новий подих для розвитку;
  • імплементовані основні положення Третього енергетичного пакету;
  • суб’єкти ринку природного газу отримали нові можливості для здійснення професійної діяльності на ринку;
  • надано можливість отримати недискримінаційний доступ до транскордонних точок входу/виходу, що збільшило кількість імпортерів природного газу та забезпечило конкуренцію.

 

«Сміливо можу сказати, що на сьогодні на ринку постачання природного газу непобутовим споживачам є конкуренція», - акцентувала Оксана Кривенко.

 

Також очільник Регулятора розповіла учасникам заходу, що за крайній рік було впроваджено функціонування ринку в режимі добового балансування. Це є величезним поштовхом до європейських стандартів.

 

За словами Оксани Кривенко, можна констатувати, що на сьогодні Комісія перейшла в процес поступового та сегментального впровадження змін, «дошліфовування» вторинного законодавства на ринку природного газу. Наступним пріоритетним завданням є удосконалення методології встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу на основі потужності з урахуванням аналізу пропозицій учасників ринку, споживачів та на базі найкращих світових практик.

 

Регулятор продовжує здійснювати заходи направлені на удосконалення нормативно-правової бази. Серед яких можна виділити:

  • удосконалення Методології тарифоутворення на послуги транспортування (приведення у відповідність до Регламенту ЄС 460);
  • удосконалення положень Кодексу газотранспортної системи (вже впровадженні механізми балансуючих груп та алокаційних угод);
  • зміну підходу до формування плати за розподіл природного газу;
  • встановлення тарифів для операторів ГРМ
  • інші заходи (моніторинг, перевірки та інше).

 

Під час свого виступу Голова Регулятора зауважила, що не може оминути найактуальніше питання сьогодення – транзит природного газу територією України та збереження позиції України як транзитної держави і надійного Європейського партнера.

 

«Наша позиція чітка – транзитний контракт з Російською Федерацією  може бути підписаний відповідно до законодавства ЄС і використання потужностей газотранспортної системи має бути виключно за європейськими стандартами», – наголосила Оксана Кривенко.

 

Надважливим питанням Комісії є сертифікація Оператора ГТС. На минулому тижні Регулятор отримав запит на сертифікацію від ТОВ «Оператор ГТС України». Зараз йде процес опрацювання наданих документів. Наступним важливим кроком для нового Оператора є встановлення тарифів на послуги транспортування.

 

«На майбутнє ми бачимо конкурентний газовий ринок України з  достатніми ресурсами, необмеженою торгівлею природним газом, вільним доступом до інфраструктури та ефективним її використанням. Також - конкурентоздатну і розвинену національну газотранспортну систему з безперешкодним перетоком газу між Україною та ЄС, а вітчизняні підземні сховища газу - це надійний газовий резерв нашої держави та європейських країн», – підсумувала Голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)