UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин10.09.2019 19:45
версія для друку


Основною метою Регулятора є створення ефективних та конкурентних ринків, забезпечення дотримання балансу інтересів споживачів, виробників та природних монополій


10 вересня 2019 року, м. Київ  – Сьогодні за участю Голови та членів Регулятора у Комітеті Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг відбулося засідання з питання: «Про результати діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за період з початку функціонування роздрібного та оптового ринку електроенергії та актуальних питань функціонування ринків природного газу та комунальних послуг, а також пропозиції щодо пріоритетних напрямків співробітництва».

 

Під час засідання Голова НКРЕКП Оксана Кривенко доповіла про сфери регулювання: функціонування, виклики, проблеми та шляхи їх вирішення.

 

«Основною метою Регулятора є створення конкурентних ринків. Вони мають бути зрозумілі для європейських партнерів – вони мають працювати за світовими практиками. Час не стоїть на місці, все змінюється і вдосконалюється. Аби не зменшувати динаміку трансформацій в Україні нам важливо слідкувати за змінами. Не менш важливо - перебувати в постійному діалозі з європейськими колегами і постійно обмінюватись досвідом», – зауважила Голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

 

За підсумками роботи Регулятору вдалось:

  • розблокувати процес видачі ліцензій;
  • розблокувати алгоритм перерахування коштів;
  • забезпечити умови для злагодженої підготовки до опалювального сезону;
  • здійснити контроль за дотриманням ліцензійних умов;
  • імплементувати вторинне законодавство відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії»;
  • відкрити онлайн сервіси, зокрема, через центр надання адміністративних послуг, що дає можливість подати заяву на отримання ліцензії, подати звітність та взяти участь у засіданні Комісії онлайн.

Також на ринку природного газу запроваджено:

  • добове балансування, режим митного складу та «шорт-холи»;
  • тарифи на основі потужності на зберігання природного газу та для внутрішніх точок входу/виходу.

Затверджено план розвитку ГТС та ПСГ на 10 років, який визначає пріоритети розвитку системи. Основним з яких є розвиток ринку природного газу та безпека постачань. У цілому Комісією імплементовано вторинне законодавство на ринку природного газу, яке постійно удосконалюється.

 

«Комісія розраховує на підтримку парламенту, адже є певні законодавчі колізії, які потрібно врегульовувати. Основні пропозиції Регулятора до законодавчих змін це: функціонування незалежного Регулятора і функціонування ринків», – підсумувала Оксана Кривенко.

 

Презентація на тему: «Ринок електричної енергії України: функціонування, виклики, проблеми та шляхи їх подолання»


 
 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)