UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин23.04.2019 17:54
версія для друку


НКРЕКП закликає ліцензіатів у сфері електричної енергії до здійснення тестових операцій на ринку


Відповідно до пункту 14 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії», встановлено оператору системи передачі (ДП «НЕК «Укренерго») та оператору ринку (ДП «Енергоринок») не пізніше 18 місяців з дня набрання чинності цим Законом розпочати здійснення тестових операцій з купівлі-продажу електричної енергії на відповідних сегментах нового ринку електричної енергії.

 

На поточний момент, ДП «Енергоринок»» розпочато здійснення тестових операцій на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку та тестування роботи балансуючої групи гарантованого покупця.

 

В свою чергу, ДП «НЕК «Укренерго» розпочато здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії: запущено модуль програмного забезпечення адміністратора розрахунків по реєстрації двосторонніх договорів, на якому здійснюються відповідні тестові операції, та розпочато реєстрацію учасників ринку. Також, ДП «НЕК «Укренерго» опубліковано на власному веб-сайті план-графік запуску решти модулів програмного комплексу системи управління ринком та проведення консультацій та навчань щодо таких модулів.

 

Разом з тим, відповідно до наявної в НКРЕКП інформації, активність у здійснені тестових операцій на усіх сегментах ринку електричної енергії потенційних учасників ринку та діючих Членів Оптового ринку електричної енергії України є низькою, що може призвести до формування помилкових цінових індикативів на усіх сегментах ринку електричної енергії та обрання помилкових бізнес-стратегій учасниками ринку.

 

Таким чином, низька активність учасників ринку у здійсненні тестових операцій може стати перепоною у впроваджені нової моделі ринку електричної енергії та стати підставою для порушення учасниками ринку діючих нормативно-правових документів.

 

Зважаючи на це, Регулятор планує розглянути на засіданні 26 квітня 2019 року та затвердити Методичні рекомендації щодо здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії (http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Materialy_zasidan/2019/kviten/26.04.2019/p37_26-04-19.pdf ).

 

НКРЕКП наголошує, що зазначені методичні рекомендації вимагають додаткової попередньої підготовки від учасників ринку та зокрема передбачають:

  • до 1 травня 2019 року - здійснення учасниками ринку реєстрації у системі управління ринком, програмному комплексі оператора ринку та програмному комплексі гарантованого покупця;
  • до 3 травня 2019 року - повідомлення НКРЕКП про результати такої реєстрації, або її відсутності (із зазначенням підстав);
  • з 1 травня до 30 червня 2019 року:
  • здійснення оператора системи передачі (ОСП), оператора систем розподілу (ОСР), виробниками та електропостачальниками тестових операції у сегментах двосторонніх договорів, ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку;
  • здійснення виробниками тестових операції у сегменті балансуючого ринку;
  • здійснення ОСР та виробниками тестових операцій щодо надання даних комерційного обліку для розрахунку небалансу учасників ринку до ОСП;
  • здійснення ОСП тестових операцій щодо врегулювання небалансів на ринку електричної енергії, шляхом розрахунку обсягів небалансів на основі даних комерційного обліку сформованих ОСП, ОСР та виробниками;
  • звітування ОСП, ОСР, оптового постачальника, виробників та електропостачальники до НКРЕКП щодо здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії.

Невиконання Методичних рекомендацій щодо здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії зі сторони учасників ринку електричної енергії може бути розцінене як порушення діючих нормативно-правових актів.

 

Разом з тим, Регулятор зазначає, що звітування до НКРЕКП щодо здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії може здійснюватись в електронному вигляді на адреси: gavva@nerc.gov.ua та aseldierov@nerc.gov.ua.

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)