UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин22.01.2019 17:17
версія для друку


Тестування учасниками ринку електричної енергії програмного комплексу оператора ринку та програмного комплексу гарантованого покупця


Відповідно до пункту 14 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії», встановлено оператору системи передачі та оператору ринку не пізніше 18 місяців з дня набрання чинності цим Законом розпочати здійснення тестових операцій з купівлі-продажу електричної енергії на відповідних сегментах нового ринку електричної енергії.

 

З метою врегулювання питання проведення тестових операцій на ринку електричної енергії, НКРЕКП 21 січня 2019 року було проведено нараду з питань впровадження тестових операцій з купівлі-продажу електричної енергії на відповідних сегментах нового ринку електричної енергії та необхідності внесення змін до діючих нормативно-правових документів (протокол див. тут).

 

Так, відповідно до інформації, наданої ДП «Енергоринок» на зазначеній нараді, 10 жовтня 2018 року ДП «Енергоринок» за результатами аукціону у системі «PROZORRO» уклав договір з переможцем АТ «Сфера» (SFЕRA, a.s., Словацька республіка) на закупівлю послуг з впровадження підтримки (обслуговування) та надання права на користування програмним забезпеченням для функціонування ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку.

 

У грудні 2018 року ДП «Енергоринок» було здійснено встановлення та налаштування тестового середовища програмного комплексу оператора ринку на головному та резервному центрі даних (без розгортання резервної бази даних) без синхронізації та запуску тестового середовища за адресою http://www.or.er.gov.ua/ . З 15 січня 2018 року зазначений програмний комплекс було відкрито для тестування учасниками ринку електричної енергії.

 

В свою чергу, з 1 грудня 2018 року ДП «Енергоринок» було розпочато здійснення тестових операцій програмного забезпечення, необхідного для організації роботи гарантованого покупця розробленого ДП «Енергоринок» самостійно, доступного за адресою http://www.gp.er.gov.ua/ .

 

Зважаючи на зазначене, НКРЕКП на виконання рішення наради з питань впровадження тестових операцій з купівлі-продажу електричної енергії на відповідних сегментах нового ринку електричної енергії та необхідності внесення змін до діючих нормативно-правових документів від 21 січня 2019 року (пункти 2 та 5 протоколу) рекомендує учасникам ринку електричної енергії:

  • у термін до 1 лютого 2019 року звернутись до ДП «Енергоринок» щодо отримання доступу до тестових середовищ програмних комплексів оператора ринку та гарантованого покупця;
  • здійснити тестування тестових середовищ програмних комплексів оператора ринку та гарантованого покупця;
  • до 15 лютого 2019 року надати до ДП «Енергоринок» свої зауваження та пропозиції щодо порядку роботи тестових середовищ програмних комплексів оператора ринку та гарантованого покупця.
 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)