UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин20.12.2018 15:35
версія для друку


НКРЕКП та представники Європейського Союзу в Україні обговорили перспективи реформування енергетичних ринків у 2019 році


20 грудня 2018 року, м. Київ – Сьогодні в офісі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, пройшла зустріч Голови НКРЕКП Оксани Кривенко, членів НКРЕКП Дмитра Коваленка та Олени Антонової з представниками делегації Європейського Союзу в Україні: Йоханнесом Бауром - керівником відділу програм зовнішньої допомоги, Хосе Мануель Ернандез Мартінезом першим секретарем Представництва ЄС в Україні, Головою програми конкурентної політики та енергетичних ринків та Ольгою Сімак - координатором сектору енергетики Представництва ЄС в Україні. 

 

Зустріч була присвячена обговоренню широкого кола питань, пов’язаних з поточним станом та перспективами реформування ринків електроенергії та газу в Україні.

 

Зокрема сторони обговорили питання впровадження нових методів тарифного регулювання електророзподільчих компаній на принципах стимулюючого регулювання та, відповідно, заплановані на першу половину 2019 року заходи Регулятора направлені на підготовку до запровадження стимулюючого регулювання в електроенергетичному секторі, а саме: сценарне моделювання, проведення громадських обговорень із залученням всіх зацікавлених сторін, та у разі потреби вдосконалення існуючої нормативно-правової бази стимулюючого регулювання.

 


Під час зустрічі піднімались також питання, пов’язані із переходом з липня 2019 року на нову модель ринку електроенергії, зокрема щодо особливостей формування ціни на електроенергію для кінцевих споживачів та потреби у забезпеченні захисту загальносуспільних інтересів. У цьому контексті сторони обговорили можливі механізми захисту вразливих споживачів, такі як покладання на окремих суб’єктів-учасників ринку електроенергії спеціальних обов’язків одночасно із застосуванням відповідних компенсаційних механізмів.

 

 

Також сторони обговорили питання формування тарифу на транспортування газу після 2019 року, відзначивши при цьому, що саме українська газотранспортна система є найбільш конкурентоспроможною по ціні, порівняно з обхідними газопроводами. Крім того українська газотранспортна система є найбільш потужною, стабільною і такою, яка може забезпечити маневровість системи та надійну поставку природного газу для споживачів Європи.  

 

Зустріч пройшла в діловій та дружній атмосфері, присутні висловили впевненість у подальшому плідному партнерстві з метою забезпечення загального успіху реформи енергетичного сектору України.

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)