UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин26.09.2018 09:30
версія для друку


НКРЕКП вдосконалила Кодекс Газотранспортної Системи для прозорого та ефективного функціонування ринку природного газу


25 вересня 2018 року, м. Київ - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на засіданні прийняла постанову “Про затвердження Змін до Кодексу газотранспортної системи”, яка надає можливість забезпечити ефективне та прозоре функціонування ринку природного газу. Про це повідомляє Відділ інформації та комунікацій з громадськістю Регулятора.

 

 

Документом передбачається внесення змін до Кодексу ГТС, зокрема в частині:

  • вдосконалення порядку надання замовниками послуг транспортування фінансового забезпечення оператору газотранспортної системи;
  • конкретизації поняття “торгове сповіщення”;
  • забезпечення більш дієвого механізму припинення (обмеження) транспортування природного газу недобросовісним суб’єктам ринку природного газу.

Прийняті зміни були розроблені на підставі аналізу практичних аспектів застосування положень Кодексу ГТС, в період після опублікування постанови № 1437, яка запроваджує добове балансування на ринку природного газу.

 

 

“Прийняті зміни повністю відповідають європейським практикам та  стимулюють постачальників дотримуватись дисципліни виконання положень договорів транспортування природного газу, шляхом своєчасного вирішення питань небалансів та заборгованості за надані послуги. Це сприятиме зменшенню фінансового навантаження на добросовісних постачальників. Очікуваним результатом має стати більш прозоре та ефективне функціонування ринку, що збільшить привабливість українського газового ринку для іноземних енергетичних компаній та дозволить швидше інтегруватись до ринку ЄС”, —  наголосила Голова НКРЕКП Оксана Кривенко, коментуючи сьогоднішнє рішення.