UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин17.08.2018 12:50
версія для друку


Черговий крок назустріч ринку: НКРЕКП коригує нормативно-правову базу


На відкритому засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яке відбудеться 23 серпня 2018 року, будуть розглянуті питання щодо схвалення проектів постанов НКРЕКП, що мають ознаки регуляторних актів, з метою приведення діючої нормативно-правової бази у відповідність до вимог Закону України «Про ринок електричної енергії».

 

Зокрема, планується визнати такими, що втратили чинність, низку нормативних документів, що регламентують роботу української енергетики: умови та правила здійснення підприємницької діяльності з оптового постачання та передачі електричної енергії, постанови про купівлю електричної енергії виробниками, про формування тарифів, методику розрахунку оптової ринкової ціни електричної енергії тощо.

 

Законом України «Про ринок електричної енергії» передбачено наявність нових сегментів ринку електричної енергії, зокрема балансуючий ринок, ринок допоміжних послуг, ринок «на добу наперед» та внутрішньодобовий ринок, двосторонні договори.

 

Разом з тим, модель купівлі всієї електричної енергії та весь її оптовий продаж на оптовому ринку електричної енергії України, що відповідає вимогам Закону України «Про електроенергетику», не передбачається положеннями Закону України «Про ринок електричної енергії».

 

Відповідно до Розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» Регулятор (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) після набрання чинності Законом України «Про ринок електричної енергії» має привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом.

 

Нагадаємо, нова модель ринку передбачає, що балансуючий ринок та ринок допоміжних послуг, ринок «на добу наперед» та внутрішньодобовий ринок, двосторонні договори починають діяти з 1 липня 2019 року. При цьому балансуючий ринок, ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок та двосторонні договори запроваджуються одночасно, а максимальний строк дії двосторонніх договорів, укладених з дати початку дії нового ринку електричної енергії до 31 грудня 2020 року, не може перевищувати одного року, крім договорів з виробниками за «зеленим» тарифом.

 

Важливою складовою нового ринку мають бути принципи добросовісної конкуренції̈; рівності прав на продаж та купівлю електричної енергії; вільного вибору елекропостачальника; недискримінаційного та прозорого доступу до системи передачі та систем розподілу; недискримінаційної участі в ринку електричної енергії; незалежного регулювання; та недискримінаційного ціно- та тарифоутворення, що відображає економічні витрати.

 

Довідково.

З метою виконання міжнародно-правових зобов’язань України щодо реформування енергетичної сфери Верховна Рада України 22 вересня 2016 року ухвалила проект Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», а 13 квітня 2017 року прийняла Закон «Про ринок електричної̈ енергії̈».

Закон визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії̈ і регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної̈ енергії̈ для забезпечення її надійного та безпечного постачання споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної̈ енергії̈ та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище.

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)