UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин19.07.2018 17:52
версія для друку


НКРЕКП просить утриматись від маніпуляцій та тиску на незалежного Регулятора


 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг заявляє, що інформація про надання преференцій окремим учасникам ринку газу під час впровадження процедури добового балансування не відповідає дійсності та безпідставно дискредитує Регулятора.

 

З метою недопущення спекуляцій в частині впровадження процедури добового балансування НКРЕКП акцентує увагу на наступному.

 

По-перше, діючий Кодекс газотранспортної системи затверджений в 2015 році за поданням ПАТ “УКРТРАНСГАЗ” та був погоджений в тому числі Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.

 

По-друге, за період дії Кодексу ГТС було прийнято чотири доповнення, зокрема постанова від 27 грудня 2017 року № 1437, яка визначає терміни тестування та впровадження процедури добового балансування. Варто зазначити, що діюча процедура внесення Регулятором доповнень до мережевих кодексів повністю відповідає європейським регламентам.

 

По-третє, питання (визначення) несанкціонованого відбору залишаються незмінними з 2015 року та лишаються в редакції  ПАТ “УКРТРАНСГАЗ”. Постанова від 27 грудня 2017 року № 1437 змінює лише процедури та період балансування - з місячного на добовий, що сприятиме зменшенню ціни на газ через наявність конкуренції та зменшення розміру фінансових гарантій.  

 

Національна комісія що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вітає вирішення спорів у цивілізований спосіб шляхом прийняття участі у відкритих обговореннях проектів та просить невдоволених учасників ринку утриматись від маніпуляцій і тиску на незалежного Регулятора.

 

У разі наявності змістовних пропозицій з покращення положень Кодексу газотранспортної системи, просимо надсилати їх разом з відповідними матеріалами на електронну адресу box@nerc.gov.ua .

 

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 5 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» органам державної влади, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, суб'єктам господарювання, політичним партіям, громадським об'єднанням, професійним спілкам та їх органам забороняється втручатися у процеси державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Особи, які здійснюють незаконний вплив на процес виконання членами Регулятора, його посадовими особами своїх функцій і повноважень, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.

 


 

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)