UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин05.10.2017 13:49
версія для друку


НКРЕКП взяла участь у 12-му Газовому Форумі Енергетичного Співтовариства


Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, взяла учать у засіданні 12-го Газового Форуму Енергетичного Співтовариства.

 

12-й Газовий Форум Енергетичного Співтовариства обговорив найбільш актуальні проблеми, що стоять перед газовими ринками в регіоні Енергетичного Співтовариства та за його межами. Форум підкреслив необхідність додаткових зусиль для інтеграції газових ринків країн-членів ЄС та країн-учасниць Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. Прогрес, що вже відбувся, пов'язаний, зокрема із швидким впровадженням кодексів мереж в Енергетичному Співтоваристві, а також підвищенням прозорості та гармонізації тарифів на транскордонних точках з’єднання газотранспортних систем.

 

Форум відзначив, що Українська сторона  швидше за інші Договірні сторони реформує ринок природного газу, та взяв до уваги підхід, запропонований українським Регулятором щодо створення тарифних методологій. За прикладом України форум запросив всіх операторів газотранспортної системи та Регуляторні органи до підвищення прозорості в контексті встановлення тарифної методології. Також форум наголосив, що у цьому процесі незалежність регулюючих органів є надзвичайно важливою і не повинна загрожувати безпеці.

 

Крім того, Форум підкреслив, що відсутність або недостатня потужність на транскордонних точках та застарілі контракти можуть перешкоджати їх використанню регіонами та надати переваги LNG терміналам. При цьому, США всіляко сприятимуть розвитку мережі LNG терміналів та супутньої інфраструктури в ЄС оскільки це створює конкурентний доступ виробників газу на ринок ЄС та в горизонті 2020-2025 років планує поставити в ЄС близько 150 млрд м3 газу.

 

Також форум зазначив, що українська газова система є ефективним способом постачання газу з Росії в Європу, а реалізація конкуруючих проектів транзитної інфраструктури в обхід України може фактично погіршити безпеку поставок Договірних Сторін Енергетичного Співтовариства, а також певних країн-членів ЄС.

 

За результатами проведених обговорень щодо виконання Договірними Сторонами своїх зобов'язань за Договором про Енергетичне Співтовариство та дебатів про Україну як транзитну країну російського газу, було підкреслено, що перспектива України як ключової країни транзиту природного газу після 2019 року залишається реальною та буде залежати від ефективної реалізації країною третього енергетичного пакета та забезпечення виконання верховенства права.

 

Секретаріат Енергетичного Співтовариства вважає, що Україна матиме транзитну роль у майбутньому, можливо, з дещо іншою конфігурацією. Тим не менше, Енергетичне Співтовариство та Секретаріат продовжуватимуть надавати свою допомогу, в тому числі і потенційним операторам транзитних систем ЄС, так, щоб транзит природного газу через Україну не припинився.

 

З інформацією та презентаційними матеріалами форуму можна ознайомитись за посиланням: https://www.energy-community.org/events/2017/09/GF.html . 

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)