UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин14.09.2017 13:43
версія для друку


Комісія затвердила bankable PPA (договір купівлі-продажу), розроблений спільно з EBRD та IFC для залучення інвестицій в «зелену» енергетику


Одним з пріоритетів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, є створення умов для забезпечення стабільної роботи енергосистеми України шляхом залучення інвестицій в нові потужності з виробництва електричної енергії.

 

Упродовж 2015-2017 років Комісія активно працює над удосконаленням умов для розвитку «зеленої» енергетики та досягнення національних цільових показників по частці альтернативної енергетики.

 

З метою розширення кола потенційних інвесторів, залучення боргового капіталу з більш низькою вартістю, захисту прав інвесторів та кредиторів Комісією спільно з ключовими міжнародними фінансовими установами (EBRD, IFC, OPIC) було підготовлено зміни до Примірного договору про купівлю-продаж електричної енергії між державним підприємством «Енергоринок» та суб'єктами господарювання, що виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії.

 

Ключові новації передбачають:

 

  • концепцію попереднього укладення договору (Pre-PPA);
  • фіксацію терміну дії договору до 1 січня 2030 року;
  • чітке визначення форс-мажору;
  • можливість переуступлення права вимоги для захисту прав кредиторів;
  • міжнародний арбітраж для захисту прав інвесторів.

 

Рішення Комісії було підтримано заступником директора EBRD в Україні пані Мариною Петров, яка наголосила на важливості запропонованих змін для розвитку кредитування в цьому секторі.

 

 

Комісія буде продовжувати удосконалення нормативної бази задля ефективного розвитку енергетичного сектору України та пропонує інформаційні матеріали для потенційних інвесторів в «зелену» енергетику на українській та англійській мовах: Нові інфоматеріали для залучення інвестицій у відновлювану енергетику.

 

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)