UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин26.07.2017 09:54
версія для друку


Важлива інформація для споживачів електричної енергії щодо попередньої оплати у зв’язку із внесеними змінами до пункту 6.6 Правил користування електричною енергією


Суб'єкти господарювання, предметом діяльності яких є надання житлово-комунальних послуг населенню, у межах наданих населенню послуг, установи та організації, які утримуються за рахунок коштів (внесків) населення (ОСББ, садівницькі товариства, кооперативи тощо), здійснюють повну оплату вартості обсягу спожитої протягом розрахункового періоду електричної енергії один раз за фактичними показами засобів обліку електричної енергії.

 

Установи та організації, які фінансуються з державного та/або місцевого бюджету, можуть здійснювати оплату вартості електричної енергії за попередньою оплатою, плановими платежами з наступним перерахунком або оплатою, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів.

 

Для зміни порядку розрахунків необхідно внести зміни до Договору про постачання електричної енергії. Енергопостачальник не має права відмовити у внесенні таких змін.

 

У разі звернення бюджетної організації до енергопостачальника щодо внесення відповідних змін у договір про постачання електричної енергії енергопостачальник та споживач мають досягнути взаємної згоди щодо застосування порядку розрахунків за одним з варіантів, передбачених пунктом 6.6 Правил. При цьому необхідно враховувати норми чинного законодавства, якими передбачені умови, у разі настання яких бюджетні організації можуть розраховуватись попередньою оплатою, та фінансові можливості бюджетної організації щодо здійснення попередньої оплати.

 

Нав'язування з боку енергопостачальників застосування порядку розрахунків за попередньою оплатою для суб'єктів господарювання, предметом діяльності яких є надання житлово-комунальних послуг населенню, та установ і організацій, які утримуються за рахунок коштів (внесків) населення, та установ і організацій, які фінансуються з державного та/або місцевого бюджету, є порушенням ліцензійних умов.