UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин19.07.2017 12:23
версія для друку


Оприлюднюється проект постанови, що має ознаки регуляторного акта, – Мінімальні стандарти та вимоги до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ 

про оприлюднення проекту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу»

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розробила проект, що має ознаки регуляторного акта, постанови «Про затвердження Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу».

 

Метою прийняття проекту постанови НКРЕКП є підвищення загального рівня якості обслуговування споживачів при наданні послуг розподілу та постачання природного газу; підвищення рівня захисту прав споживачів, які отримують послуги неналежної якості, шляхом встановлення компенсацій за недотримання стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів при наданні послуг розподілу та постачання природного газу.

 

Відповідно до пункту 21 частини другої статті 4 Закону України «Про ринок природного газу» до основних завдань Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на ринку природного газу належить встановлення мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання, зокрема, щодо максимального строку здійснення робіт з приєднання або ремонту, відновлення постачання природного газу.

 

Згідно з пунктом 10 частини першої статті 20 Закону України  «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», НКРЕКП здійснює моніторинг функціонування ринку енергетики, який забезпечується шляхом проведення аналізу та оцінки, зокрема, дотримання вимог щодо надійності та безперебійності газопостачання, стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів.

 

У зв’язку з відсутністю дієвих механізмів реалізації відповідальності газорозподільних та газопостачальних підприємств перед споживачами за порушення встановлених термінів надання послуг та виконання робіт, на сьогодні виникає нагальна необхідність у запровадженні регулювання якості надання послуг шляхом встановлення мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів при наданні послуг розподілу та постачання природного газу, компенсацій споживачам при недотриманні цих стандартів та вимог.

 

Отже, для вирішення зазначених проблем Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розроблено проект постанови НКРЕКП «Про затвердження Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу», що має ознаки регуляторного акта, яким передбачається запровадити мінімальні стандарти та вимоги до якості обслуговування споживачів при наданні послуг розподілу та постачання природного газу, встановити порядок надання та розміри компенсацій споживачам у випадку недотримання цих стандартів та вимог.

 

Проект постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу та обґрунтуванням оприлюднені з метою одержання зауважень і пропозицій шляхом розміщення на офіційному веб-сайті НКРЕКП в мережі Інтернет http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Proekty/poekty_oznaky_regulatornyh_aktiv/2017/pr_270/pr_270_19.07.2017.pdf .

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: mykhailovska@nerc.gov.ua .

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 22.08.2017 у письмовому та/або електронному вигляді.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

19.07.2017

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)