UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин12.07.2017 09:41
версія для друку


Важлива інформація для побутових споживачів, які бажають розраховуватись за електричну енергію за зонними тарифами


Побутовий споживач має право самостійно придбати багатотарифний засіб обліку електричної енергії. У такому разі після придбання багатотарифного засобу обліку електричної енергії він може надати електророзподільному підприємству цей засіб обліку та паспорт на нього, а також замовити в електророзподільного підприємства послугу з облаштування вузла обліку (в калькуляції якої не враховується вартість засобу обліку електророзподільного підприємства) та оплатити її.

 

Електророзподільне підприємство (електропостачальник) протягом 3 днів у містах та 5 днів у сільській місцевості від дня оплати побутовим споживачем послуги з облаштування вузла обліку має встановити необхідний засіб обліку та перевести побутового споживача на розрахунки за електричну енергію за вибраним ним видом тарифу на електричну енергію (двозонним або тризонним).

 

Електророзподільне підприємство не має права відмовити побутовому споживачу у встановленні придбаного ним багатофункціонального (багатотарифного) засобу обліку електричної енергії, технічні характеристики якого відповідають рекомендаціям електророзподільного підприємства.

 


 

Довідково:

Відповідно до статті 8 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» у сфері законодавчо регульованої метрології застосовуються засоби вимірювальної техніки, які відповідають вимогам щодо точності, регламентованим для таких засобів, у встановлених умовах їх експлуатації.

 

Експлуатація засобів вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі – законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки), здійснюється з дотриманням правил застосування таких засобів, встановлених у нормативно-правових актах, і вимог щодо їх експлуатації, встановлених в експлуатаційних документах на такі засоби.

 

Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, які мають елементи або функції настроювання, повинні мати захист від вільного доступу до зазначених елементів і функцій (включаючи програмне забезпечення) з метою запобігання несанкціонованому втручанню.

 

Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та в продаж і видавати напрокат лише за умови їх відповідності цьому Закону та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки.

 

Для переходу побутовим споживачем (населення) на розрахунки за електричну енергію за тарифами на електричну енергію, диференційованими за періодами часу, а саме за двозонними (день/ніч) або тризонними (ніч/пік/напівпік) тарифами, на об'єкті побутового споживача має бути встановлений багатотарифний засіб обліку, який має функцію окремого обліку спожитої електричної енергії у різні періоди часу доби (наприклад, при двозонному тарифі – засіб обліку має окремо обліковувати обсяг електричної енергії, спожитої вдень та вночі).

 

Якщо засіб обліку електричної енергії, встановлений на об'єкті побутового споживача, не має вказаної функції, то побутовий споживач відповідно до вимог пункту 12 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 № 1357, має замовити в електророзподільного підприємства (обленерго) та оплатити послугу з облаштування вузла обліку, яка включає, зокрема, вартість нового багатотарифного засобу обліку (придбаного електророзподільним підприємством для встановлення побутовому споживачу) та вартість робіт із заміни засобу обліку.

 

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)