UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин31.05.2017 15:24
версія для друку


Оприлюднюється проект постанови, що має ознаки регуляторного акта, – про застосування стимулюючого регулювання у сфері передачі електроенергії магістральними та міждержавними електромережами


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ 

про оприлюднення проекту, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про застосування стимулюючого регулювання у сфері передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами»

 

Планом пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 27.05.2016 № 418-р, передбачено створення умов для забезпечення стимулюючого тарифоутворення (RAB-тарифу) для операторів мереж, що в свою чергу передбачає розроблення системи тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів, спрямованого на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури та стимулювання ефективності витрат компаній. Також, пунктом f статті 36 та частиною восьмою статті 37 ДИРЕКТИВИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ТА РАДИ 2009/72/ЄС від 13 липня 2009 року про спільні правила внутрішнього ринку електроенергії та про скасування Директиви 2003/54/ЄС, передбачено запровадження принципів стимулювання при реалізації тарифної політики.

 

Відповідно до абзацу шостого частини першої статті 4 Закону України «Про природні монополії» НКРЕКП приймає рішення щодо застосування стимулюючого тарифного регулювання в електроенергетиці, у тому числі для ліцензіата, що здійснює господарську діяльність у сфері передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами.

 

При цьому, таке рішення повинно передбачити умови переходу суб’єкта господарювання, який має ліцензію на здійснення діяльності у сфері передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами (далі – ліцензіат) на стимулююче регулювання, зобов’язання ліцензіата протягом першого регуляторного періоду, умови застосування стимулюючого регулювання ліцензіатом після першого регуляторного періоду та зміни, що мають бути внесені до нормативної бази стимулюючого регулювання до початку другого регуляторного періоду.

 

З огляду на зазначене, НКРЕКП було розроблено проект постанови «Про застосування стимулюючого регулювання у сфері передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами».

 

Проект постанови НКРЕКП, що має ознаки регуляторного акта, разом з аналізом його впливу та обґрунтуванням оприлюднені з метою одержання зауважень і пропозицій шляхом розміщення на офіційному веб-сайті НКРЕКП в мережі Інтернет http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Proekty/poekty_oznaky_regulatornyh_aktiv/2017/pr_240/pr_240_31.05.2017.pdf .

 

Зауваження та пропозиції слід надсилати на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19; e-mail: Landar@nerc.gov.ua .

 

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 03.07.2017 у письмовому та/або електронному вигляді.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

31.05.2017

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)