UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин24.05.2017 17:41
версія для друку


Новими Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання розширюються повноваження місцевих органів влади


НКРЕКП звертає увагу, що 19 травня 2017 року набула чинності постанова НКРЕКП від 22 березня 2017 року № 308 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання», якою затверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії, Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами, Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з постачання теплової енергії.

 

Вказаними Ліцензійними умовами, зокрема, визначені критерії, відповідно до яких визначається орган ліцензування, який буде здійснювати регулювання ліцензованої діяльності суб’єктів господарювання, а також затверджено виключний перелік документів, який додається здобувачем до заяви про отримання ліцензії.

 

З метою децентралізації Ліцензійні умови розширюють повноваження місцевих органів влади в частині ліцензування та встановлення тарифів: з виробництва теплової енергії в обсязі виробництва - до 170 тис. Гкал та з транспортування і постачання теплової енергії - до 145 тис. Гкал.

 

При цьому, враховуючи важливість обліку для споживачів, прозорого розвитку підприємств та ефективного регулювання з боку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, до ліцензіатів НКРЕКП також встановлюються мінімальні вимоги щодо оснащеності приладами обліку – 70% станом на 1 серпня 2017 року та 90% станом на 1 січня 2018 року.

 

Одночасно повідомляємо, що на виконання частини п’ятої статті 6 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» НКРЕКП вживає заходів щодо передачі ліцензійних справ ліцензіатів з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії згідно з актом про приймання-передавання відповідним обласним, Київській міській державній адміністрації, які на сьогодні відповідно до статті 161 Закону України «Про теплопостачання» та пункту 26 Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2015 року № 609, наділені повноваженнями щодо здійснення ліцензування даного виду господарської діяльності.

 

Прогнозований перелік ліцензіатів НКРЕКП, що переходять під контроль місцевих органів влади 

НКРЕКП планує в першій декаді червня 2017 року провести для представників органів місцевої влади навчальні семінари щодо формування тарифів на теплову енергію і послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води за категоріями споживачів.

 

Про дату та час проведення навчальних семінарів органи місцевої влади будуть повідомлені додатково.

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)