UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин01.02.2017 18:42
версія для друку


НКРЕКП виступає проти приєднання нових непобутових споживачів за рахунок існуючих споживачів та спростовує некоректну інформацію, яка розповсюджується в мережі Інтернет, щодо рішення Комісії про встановлення питомої вартості нестандартного приєднання до 5 МВт


 1.  Роками в Україні існувала проблема приєднання до електричних мереж. З метою врегулювання строків і вартості приєднань були прийняті зміни до Закону України «Про електроенергетику», які повністю унормували стандартні приєднання до 160 кВт, що покривають більше 95% всіх приєднань в Україні.

    

      Довідково:

Згідно з пунктами 1.2 та 1.7.1 «Правил приєднання електроустановок до електричних мереж» стандартними є приєднання з точкою забезпечення потужності, що знаходиться на відстані до 300 метрів по прямій лінії від межі земельної ділянки Замовника;

  За 2016 рік було здійснено 60513 приєднань до електричних мереж; 

  Переважна більшість приєднань, або 87% від загальної кількості, мають потужність до 16 кВт. 

 

2.  З метою врегулювання вартості нестандартних приєднань потужністю до 5 МВт Комісією було розроблено порядок розрахунку величин питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж в ході роботи експертної групи за участю представників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а також провідних фахівців енергетичної галузі, громадських діячів і консультантів. Зазначені напрацювання було обговорено та схвалено під час робочих зустрічей в Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України.

 

Суть змін полягає у визначенні вартості нестандартного приєднання шляхом ділення оцінки основних засобів електропередавальної організації (з урахуванням фізичного зносу та коефіцієнта оптимізації) на загальну номінальну величину потужності трансформаторів (безпосередньо підключених до електричних мереж високої напруги, без урахування резервних трансформаторів і трансформаторів, задіяних у повторній трансформації, трансформаторних підстанцій електропередавальної організації i напругою 110(150)/(20)10(6) кВ та 110(150)/35(20)/(20)10(6) кВ). Оцінка здійснювалась відповідно до Методики Фонду державного майна та виконувалась представниками Big4.

 

Запропонований порядок виключає приєднання нових непобутових споживачів за рахунок існуючих споживачів, забезпечує прозоре та передбачуване ціноутворення на послуги з приєднання для непобутових споживачів.

 

3.   Зміни щодо запровадження ставок приєднання для потужності 160-5000 кВт та «нестандартних приєднань» були внесені до моменту набрання чинності Закону про Регулятора.

Проект постанови НКРЕКП "Про затвердження Змін до Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж" був схвалений на відкритому засіданні НКРЕКП, оприлюднений на офіційному web-сайті НКРЕКП як проект регуляторного акта для отримання пропозицій та зауважень, після чого погоджений із наступними органами:

        • Міністерством енергетики та вугільної промисловості;

        • Антимонопольним комітетом;

        • Державною регуляторною службою.

Прийнята 07.11.2016 на відкритому засіданні НКРЕКП постанова від 07.11.2016 № 1946 "Про затвердження Змін до Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж" пройшла державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України.

 

4.   Рішення про затвердження ставок прийнято у прозорий спосіб відповідно до частини четвертої статті 14 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" шляхом оприлюднення на своєму офіційному web-сайті проекту відповідного рішення із обґрунтуваннями та детальною презентацією проекту рішення (http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Materialy_zasidan/2017/31.01.2017/p14_31-01-2017.pdf) та розгляду 31.01.2017 на відкритому засіданні після обговорення (http://www.nerc.gov.ua/?id=23481).

 

5.  Враховуючи факти розповсюдження публікацій у мережі Інтернет щодо начебто «збільшення вартості приєднання» до електричних мереж НКРЕКП вважає за необхідне звернути увагу на таке:


• Раніше не існувало ставок нестандартного приєднання, тому «порівняльний аналіз» є хибним;

• Рішення не поширюється на приєднання споживачів потужністю більше 5000 кВт;

• Зауважень до принципу методики не надходило, у тому числі під час обговорення на відкритому засіданні 31.01.2017 принцип було підтримано;

• Несправедливо створювати преференції для окремих категорій замовників приєднання.

 

Ключова інформація по приєднанням до електричних мереж та приклади вартості приєднання (див. у форматі pdf)


 

Презентація "Розрахунок величин питомої вартості нестандартного приєднання на 2017 рік", 30.01.2017 (див. у форматі pdf)


 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)